CN Triatlon Rezultate 2014

Campionatul National de Triatlon – Arhiva Rezultate

Campionatul National de Triatlon – Rezultate 2014

Feminin

Loc Nume Nr.Concurs Swim+T1 Bike T2+Run Total Puncte RTS
1 Ion Stefania – Ecaterina 8 0:23:00 1:13:42 0:48:20 2:25:02 800
2 Irimia Raluca 9 0:41:53 DNF

Masculin

Loc Nume Nr.Concurs Swim+T1 Bike T2+Run Total Puncte RTS
1 Ciprian Balanescu 1 0:23:27 1:01:36 0:33:28 1:58:31 800
2 Radu Claudiu 5 0:25:00 1:05:46 0:42:35 2:13:21 740
3 Ghica Alexandru 3 0:27:02 1:07:19 0:39:56 2:14:47 685
4 Szikszai Janos Bruno 6 0:29:03 1:05:27 0:46:29 2:20:59 633
5 Rus Marius 12 0:28:21 1:08:22 0:44:28 2:21:11 586
6 Dantis Marian 2 0:29:58 1:09:47 0:45:50 2:22:35 542
7 Langviser Zsolt 4 0:40:51 1:06:58 0:43:09 2:30:58 201
8 Boriceanu Sorin 11 0:27:16 DNF 464

Feminin

Loc Nume Nr.Concurs Swim+T1 T2+Run Total Puncte RTS
1 Balan Andreea Teodora 16 0:54:45 0:15:04 1:09:49 800
2 Manac Antoanela 33 0:56:11 0:14:22 1:10:33 740
3 Dumitrescu Carmen 34 1:01:25 0:15:24 1:16:49 685
4 Ungvári Kinga 19 1:06:15 0:18:38 1:24:53 633
5 Serbanescu Gabriela 18 1:06:54 0:19:04 1:25:58 586
6 Mátéfi-Takács Tamara 17 1:14:18 0:19:36 1:33:54 542

Masculin

Loc Nume Nr.Concurs Swim+T1 T2+Run Total Puncte RTS
1 Simon Gergő 29 0:49:24 0:12:47 1:02:11 800
2 Lokodi Matyas 25 0:53:49 0:12:07 1:05:56 740
3 Marton Gasparik 27 0:53:49 0:12:25 1:06:14 685
4 Grigore Andrei Tiberiu 23 0:51:26 0:15:01 1:06:27 633
5 Szekely Lorand 30 0:52:48 0:14:16 1:07:04 586
6 Badoiu Bogdan 21 0:55:30 0:14:00 1:09:30 542
7 Madaras Daniel 26 0:54:45 0:14:55 1:09:40 501
8 Balac Vlad 22 0:58:44 0:15:10 1:13:54 464
9 Rosioru Paul Andrei 28 1:00:11 0:16:33 1:16:44 429
10 Vlastaru Marian 31 1:04:03 0:17:33 1:21:36 397
11 Maximilian Ilea 24 DNF

Feminin

Loc Nume Nr.Concurs Swim+T1 T2+Run Total Puncte RTS
1 Simon Kinga 37 0:34:40 0:07:51 0:42:31 800
2 Frant Madalina 39 0:39:24 0:08:04 0:47:28 740
3 Vulpoiu Ana-Maria 38 0:42:16 0:09:10 0:51:26 685
4 Vadadi Tekla 51 0:43:09 0:08:50 0:51:59 633
5 Badoiu Ilinca 36 0:43:22 0:10:05 0:53:27 586

Masculin

Loc Nume Nr.Concurs Swim+T1 T2+Run Total Puncte RTS
1 Chiș Andrei 42 0:31:08 0:06:15 0:37:23 800
2 Balica Mircea-Andrei 40 0:31:33 0:06:53 0:38:26 740
3 Morar Adi 45 0:32:26 0:07:20 0:39:46 685
4 Kiss Levente 44 0:34:39 0:07:12 0:41:51 633
5 Hasegan Vlad 43 0:42:45 586
6 Romas Catalin 46 0:36:15 0:07:12 0:43:27 542
7 Sido Natan 47 0:37:49 0:07:34 0:45:23 501
8 Vlad Alexandru 50 0:37:26 0:08:32 0:45:58 464
9 Tutugan Stefan 49 0:38:55 0:07:53 0:46:48 429
10 Bodea Sergiu 41 0:39:32 0:09:13 0:48:45 397
11 Torok Szabolcs 48 0:39:37 0:12:32 0:52:09 367

9 ani Fete

Loc Nume Nr.Concurs Swim Bike Run Total
1 Chiș Ariana 53 0:04:58 0:08:50 0:08:32 0:30:51
2 Bodea Sonia 64 0:05:35 0:07:45 0:10:54 0:31:49

10 ani Fete

Loc Nume Nr.Concurs Swim Bike Run Total
1 Dragusi Alina 55 0:04:07 0:06:42 0:09:05 0:26:27
2 Rapolti Eszter 59 0:04:53 0:07:11 0:09:52 0:29:13
3 Stanciu Stefania Maria 61 0:05:27 0:07:48 0:10:12 0:30:41
4 Maticiuc Alexandra 81 0:03:55 0:08:40 0:10:42 0:33:48

11 ani Fete

Loc Nume Nr.Concurs Swim Bike Run Total
1 Cristea Bianca Ioana 54 0:04:30 0:06:34 0:09:02 0:26:30
2 Vajas Zsofi 62 0:05:00 0:07:11 0:10:40 0:29:46

12 ani Fete

Loc Nume Nr.Concurs Swim Bike Run Total
1 Rugina Alina Mihaela 60 0:04:12 0:06:20 0:10:00 0:26:32
2 Vadadi Tekla 80 0:05:21 0:06:45 0:08:51 0:27:16
3 Rápolti Eszter 58 0:05:35 0:06:57 0:08:50 0:28:10
3 Radu Gloria 57 0:06:01 0:06:25 0:09:23 0:28:10

9 ani Baieti

Loc Nume Nr.Concurs Swim Bike Run Total
1 Zeic Viorel 78 0:04:31 0:13:01 0:08:31 0:26:03
2 Rusu Horea 72 0:05:40 0:14:30 0:08:06 0:28:16
3 Terebesi Nandor 75 0:06:19 0:14:25 0:09:24 0:30:08
4 Șerban Paul 73 0:05:13 0:14:05 0:09:54 0:33:46

10 ani Baieti

Loc Nume Nr.Concurs Swim Bike Run Total
1 Soare Darius 74 0:04:42 0:13:04 0:08:22 0:26:08
2 Bondei Radu 65 0:05:17 0:13:05 0:08:22 0:26:44
3 Romas Codrut 71 0:05:02 0:13:52 0:08:27 0:27:21
4 Gelea Andrei 56 0:05:41 0:13:19 0:08:58 0:27:58
5 Ionescu Dinu 68 0:04:52 0:14:39 0:08:38 0:28:09

11 ani Baieti

Loc Nume Nr.Concurs Swim Bike Run Total
1 Grigore Andrei 67 0:04:28 0:11:56 0:08:53 0:25:17
2 Rapolti Zsolt 70 0:04:29 0:11:57 0:09:36 0:26:02
3 Zeic Bogdan 77 0:04:47 0:18:53 0:08:46 0:32:26

12 ani Baieti

Loc Nume Nr.Concurs Swim Bike Run Total
1 Lemnaru Matei 69 0:03:44 0:11:01 0:09:34 0:24:19
2 Vlad Daniel 79 0:05:43 0:13:17 0:08:07 0:27:07
3 Bocșa Gabriel 63 0:05:08 0:14:21 0:10:21 0:29:50

Amatori 20-24 ani – Feminin

Loc Nume Nr.Concurs Swim+T1 Bike T2+Run Total Puncte RTS
1 Stanescu Alina 149 0:13:39 0:44:38 0:24:48 1:23:05 800

Amatori 20-24 ani – Masculin

Loc Nume Nr.Concurs Swim+T1 Bike T2+Run Total Puncte RTS
1 Dulacioiu Cristian 87 0:19:04 0:32:55 0:22:38 1:14:37 800

Amatori 25-29 ani – Feminin

Loc Nume Nr.Concurs Swim+T1 Bike T2+Run Total Puncte RTS
1 Andrea Gabos 88 0:12:39 0:38:32 0:25:39 1:16:50 800

Amatori 25-29 ani – Masculin

Loc Nume Nr.Concurs Swim+T1 Bike T2+Run Total Puncte RTS
1 Paun Titus 145 0:14:40 0:32:06 0:22:14 1:09:00 800
2 Tudorache Adrian-Emil 91 0:20:02 0:32:53 0:21:02 1:13:57 740
3 Zamfir Andrei 92 0:19:58 0:34:08 0:20:28 1:14:34 685

Amatori 30-34 ani – Feminin

Loc Nume Nr.Concurs Swim+T1 Bike T2+Run Total Puncte RTS
1 Roxana Lupu 93 0:21:39 0:42:22 0:25:16 1:29:11 800
2 Manarazan Irina 140 0:23:11 0:42:37 0:28:36 1:34:24 740

Amatori 30-34 ani – Masculin

Loc Nume Nr.Concurs Swim+T1 Bike T2+Run Total Puncte RTS
1 Dudu Andrei Dan 97 0:16:11 0:32:59 0:19:53 1:09:03 800
2 Kollar Alin 139 0:16:29 0:36:07 0:21:22 1:13:58 740
3 Kovacs Arpad Geza 98 0:16:10 0:35:39 0:23:51 1:15:40 685
4 Murar George Iulian 99 0:12:19 0:37:09 0:27:25 1:16:53 633
5 Vitalis Sandor 100 0:21:10 0:34:32 0:23:02 1:18:44 586
6 Bobeica Sorin 96 0:21:21 0:36:01 0:24:31 1:21:53 542
7 Atodiresei Catalin 95 0:23:30 0:45:25 0:31:48 1:40:53 501

Amatori 35-39 ani – Masculin

Loc Nume Nr.Concurs Swim+T1 Bike T2+Run Total Puncte RTS
1 Szasz Attila 111 0:16:27 0:32:51 0:49:18 1:09:12 800
2 Begidzsan Laszlo 102 0:16:15 0:32:36 0:48:51 1:09:18 740
3 Michał Jeżewski 108 0:17:31 0:33:38 0:51:09 1:11:17 685
4 Maier Adalbert 137 0:17:37 0:33:42 0:51:19 1:13:47 633
5 Hota Stelian 106 0:16:33 0:33:43 0:50:16 1:13:55 586
6 Danes Ionescu 104 0:11:54 0:35:53 0:47:47 1:14:23 542
7 Iulian Manta 107 0:15:13 0:36:25 0:51:38 1:17:09 501
8 Stanciulescu Razvan Toma 110 0:16:24 0:37:31 0:53:55 1:18:00 464
9 Cinciulescu Valentin 103 0:14:50 0:36:30 0:51:20 1:18:30 429
10 Barbu Bogdan Victor 101 0:18:55 0:38:52 0:57:47 1:22:23 397
11 Nitoiu Vladimir 109 0:17:20 0:42:34 0:59:54 1:35:50 367
12 Cozma Mihai 146 0:19:30 0:37:33 DNF

Amatori 40-44 ani – Feminin

Loc Nume Nr.Concurs Swim+T1 Bike T2+Run Total Puncte RTS
1 Sido Katalin 112 0:20:26 0:38:59 0:25:25 1:24:50 800

Amatori 40-44 ani – Masculin

Loc Nume Nr.Concurs Swim+T1 Bike T2+Run Total Puncte RTS
1 Venable John 120 0:13:50 0:30:48 0:21:03 1:05:41 800
2 Buculei Erick 113 0:14:09 0:35:06 0:21:18 1:10:33 740
3 Vaum Waldemar 119 0:15:15 0:36:54 0:22:00 1:14:09 685
4 Lebu Bogdan 116 0:20:18 0:33:48 0:21:00 1:15:06 633
5 Șerban Sergiu 117 0:18:18 0:35:54 0:24:50 1:19:02 586
6 Tor Bela 118 0:19:07 0:36:27 0:24:42 1:20:16 542
7 Vasiu Cristian 143 0:23:48 0:38:21 0:28:33 1:29:42 501

Amatori 45-49 ani – Feminin

Loc Nume Nr.Concurs Swim+T1 Bike T2+Run Total Puncte RTS
1 Badoiu Cristina 121 0:21:32 0:40:11 0:26:43 1:28:26 800

Amatori 45-49 ani – Masculin

Loc Nume Nr.Concurs Swim+T1 Bike T2+Run Total Puncte RTS
1 Rus Marius Valentin 126 0:14:49 0:33:26 0:20:29 1:08:44 800
2 Neag Sorin 147 0:15:45 0:33:18 0:20:10 1:09:13 740
3 Nicu Lup 124 0:14:53 0:33:23 0:21:43 1:09:59 685
4 Roatis Vasile 138 0:18:19 0:30:26 0:22:45 1:11:30 633
5 Rus Alexandru 125 0:16:53 0:36:10 0:22:19 1:15:22 586
6 Dulacioiu Titus 123 0:19:02 0:36:33 0:23:17 1:18:52 542
7 Badoiu Cristian 122 0:18:52 0:35:45 0:25:10 1:19:47 501
8 Dambean Ovidiu 144 0:24:40 0:36:25 0:23:41 1:24:46 464

Amatori 50-54 ani – Masculin

Loc Nume Nr.Concurs Swim+T1 Bike T2+Run Total Puncte RTS
1 Ostaşin Iurie 127 0:16:47 0:32:18 0:21:05 1:10:10 800
2 Bituleanu Emil 128 0:18:15 0:34:31 0:25:22 1:18:08 740
3 Ciulei Liviu 129 0:20:16 DNF

Amatori 55-59 ani – Masculin

Loc Nume Nr.Concurs Swim+T1 Bike T2+Run Total Puncte RTS
1 Molnar Peter 142 0:20:52 0:41:32 1:02:24 1:35:24 800
2 Apostu Constantin 130 0:23:25 0:41:46 1:05:11 1:37:07 740

Amatori 60+ ani – Masculin

Loc Nume Nr.Concurs Swim+T1 Bike T2+Run Total Puncte RTS
1 Ceontea Dan 131 0:23:10 0:42:07 0:30:46 1:36:03 800
2 Hota Valentin 132 0:29:06 0:38:28 0:33:38 1:41:12 740

Stafeta Mixta Pro

Loc Echipa Nr.Con. Total Schimb1 Timp Schimb2 Timp Schimb3 Timp
1 Olimpia Bucureşti 503 2:13:51 Stefania Ion 0:43:19 Grigore Andrei 0:42:56 Balan Andreea 0:47:36
2 Master Ski&Bike 504 2:15:10 Jakab Hajnalka 0:45:01 Lokodi Matyas 0:42:17 Fodor Emese 0:47:52
3 CSM Cluj 502 DNF Dantis Otilia 0:50:58 Kanizsai Levente 0:46:54 Raluca Irimia
4 Aqua01 Cluj 501 DNF Vajas Zsofi 1:03:14 Szekely Lorand 0:42:54 Rapolti Eszter

Stafeta Mixta

Loc Nume Nr.Concurs Swim+T1 Bike T2+Run Total
1 Alpha Force Team 133 0:17:29 0:35:36 0:19:42 1:12:47
2 Alien 141 0:12:00 0:41:47 0:32:36 1:25:23
3 Platou 135 0:18:20 0:43:51 0:32:58 1:35:09

Stafeta Masculin

Loc Nume Nr.Concurs Swim+T1 Bike T2+Run Total
1 Just For Fun 134 0:15:22 0:30:35 0:20:03 1:06:00
2 Rise TT 136 0:20:04 0:38:22 0:20:07 1:18:33

Paratriatlon

Loc Nume Nr.Concurs Total Puncte RTS
1 Octavian Ilina 52 800