Rezultate

Olimpic Open Feminin

Rank Bib Name DOB Swim T1 Bike T2 Run Finish
1 7 Antoanela Manac 1995 19:54 00:21 1:11:11 00:19 36:31 2:08:14
2 10 Stefania Ecaterina Ion 1992 22:31 00:38 1:15:01 00:38 44:48 2:23:34
3 8 Maria Mirela Popescu 1968 25:28 00:58 1:19:17 00:55 42:50 2:29:27
4 13 Iulia Florea 1990 32:20 01:37 1:23:00 01:33 50:04 2:48:33
5 14 Elena Zisovska 1987 32:35 00:53 1:23:21 00:50 51:25 2:49:02
6 12 Aida Zodie 1981 38:34 01:17 1:20:00 00:31 58:15 2:58:35
7 9 Irina Santo 1978 36:41 01:29 1:28:20 00:43 1:03:07 3:10:18


Olimpic Open Masculin

Rank Bib Name DOB Swim T1 Bike T2 Run Finish
1 2 Alex Ion 1998 18:48 00:26 1:04:34 00:19 34:47 1:58:52
2 1 Ciprian Balanescu 1985 22:00 00:17 1:04:08 00:22 33:03 1:59:47
3 3 Beres Hunor 1981 22:35 00:32 1:04:56 00:28 36:39 2:05:09
4 34 Dávid Gább 1987 20:17 00:30 1:07:16 00:27 38:13 2:06:42
5 5 Constantin Macovei 1976 22:22 00:33 1:10:00 00:31 41:46 2:15:09
6 54 Marian Tanase 1981 23:14 00:41 1:14:43 00:29 40:11 2:19:15
7 27 Ciprian Comisan 1994 29:28 01:15 1:05:15 01:08 42:15 2:19:19
8 36 Laszlo Imreh 1991 30:56 00:50 1:10:48 00:40 39:08 2:22:20
9 42 Radu Otelea 1986 25:38 00:55 1:13:50 00:25 41:44 2:22:29
10 64 Ionut Ancau 1980 26:07 00:50 1:14:14 00:26 43:34 2:25:10
11 18 Cosmin Babenco 1973 29:39 00:25 1:12:32 00:34 42:12 2:25:20
12 43 Bogdan Adrian Pastrav 1985 35:38 01:44 1:11:14 01:00 39:02 2:28:35
13 47 Aurelian Mihail Raducanu 1966 32:05 01:04 1:11:06 00:50 44:12 2:29:16
14 44 Ciprian Pietri? 1980 28:14 00:38 1:12:15 00:29 49:44 2:31:18
15 52 Eduard Straub 1970 32:25 00:56 1:13:23 00:47 44:46 2:32:15
16 39 radu laurentiu 1968 33:47 01:15 1:11:40 01:22 45:10 2:33:12
17 56 Victor Zamfir 1977 38:22 01:22 1:11:55 00:26 43:05 2:35:09
18 26 Constantin Stefan Cocos 1977 32:55 00:58 1:16:28 00:50 44:08 2:35:17
19 31 Cristian Enache 1980 32:12 01:14 1:10:46 00:38 52:29 2:37:17
20 37 Valentin Ivanov 1981 29:47 01:50 1:16:36 01:31 47:51 2:37:33
21 20 Bogdan Victor Barbu 1976 31:59 00:58 1:18:58 01:13 44:42 2:37:46
22 33 Marius Fortu 1976 31:36 01:42 1:19:48 00:59 44:35 2:38:38
23 60 Adrian Nanulescu 1964 30:23 00:37 1:17:12 00:34 51:41 2:40:25
24 22 Emil Bituleanu 1961 32:24 01:07 1:15:05 01:28 51:11 2:41:13
25 15 Cristian Aldea 1970 30:21 01:57 1:22:41 00:43 47:07 2:42:46
26 35 Claudiu Hategan 1977 34:17 02:06 1:15:13 02:14 50:06 2:43:54
27 53 Florian Stroe 1968 32:15 01:41 1:17:46 01:25 51:33 2:44:39
28 57 Alexandru-Ovidiu Zanfir 1982 29:42 00:40 1:33:40 00:41 41:20 2:46:01
29 58 Adrian Bărbu?ă 1978 35:45 01:15 1:21:29 01:13 48:35 2:48:15
30 40 Daniel-Teodor Marinescu 1990 36:31 01:22 1:27:32 00:45 43:16 2:49:24
31 63 Marius Lazarescu 1981 30:23 01:29 1:23:10 01:44 53:12 2:49:57
32 41 Sebastian Mihaila 1975 35:17 01:11 1:21:42 01:34 51:02 2:50:43
33 38 Miklos Jenei 1958 31:55 00:43 1:20:38 01:10 56:43 2:51:07
34 25 Costel Cirje 1974 32:43 01:09 1:27:39 01:12 50:32 2:53:12
35 19 Filip Bacalu 1976 34:23 00:50 1:24:31 00:43 54:00 2:54:24
36 51 Dimitar Stojkovski 1973 32:06 02:13 1:20:09 01:36 59:01 2:55:04
37 32 Bogdan Florea 1977 38:26 01:37 1:18:50 01:22 54:52 2:55:06
38 61 Gabriel Grigore 1967 40:13 01:35 1:22:24 00:56 53:05 2:58:11
39 16 Nicolae-Ovidiu Aleman 1975 33:13 01:23 1:27:39 01:01 56:59 3:00:13
40 50 Rastislav Spavelko 1976 38:32 02:23 1:25:46 01:27 1:14:00 3:22:06
41 48 Sergiu Rosca 1988 42:41 02:16 1:35:41 00:28 1:03:38 3:24:42
42 17 Ionel Aleonte 1951 47:27 02:14 1:32:53 00:32 1:12:14 3:35:18


Olimpic Age Group Feminin

AG Feminin 20-24

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Finish
1 7 Antoanela Manac 19:54 00:21 1:11:11 00:19 36:31 2:08:14


AG Feminin 25-29

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Finish
1 10 Stefania Ecaterina Ion 22:31 00:38 1:15:01 00:38 44:48 2:23:34
2 13 Iulia Florea 32:20 01:37 1:23:00 01:33 50:04 2:48:33


AG Feminin 30-34

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Finish
1 14 Elena Zisovska 32:35 00:53 1:23:21 00:50 51:25 2:49:02


AG Feminin 35-39

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Finish
1 12 Aida Zodie 38:34 01:17 1:20:00 00:31 58:15 2:58:35


AG Feminin 40-44

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Finish
1 9 Irina Santo 36:41 01:29 1:28:20 00:43 1:03:07 3:10:18


AG Feminin 50-54

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Finish
1 8 Maria Mirela Popescu 25:28 00:58 1:19:17 00:55 42:50 2:29:27


Olimpic Age Group Masculin

AG Masculin 20-24

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Finish
1 2 Alex Ion 18:48 00:26 1:04:34 00:19 34:47 1:58:52
2 27 Ciprian Comisan 29:28 01:15 1:05:15 01:08 42:15 2:19:19


AG Masculin 25-29

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Finish
1 36 Laszlo Imreh 30:56 00:50 1:10:48 00:40 39:08 2:22:20
2 40 Daniel-Teodor Marinescu 36:31 01:22 1:27:32 00:45 43:16 2:49:24


AG Masculin 30-34

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Finish
1 1 Ciprian Balanescu 22:00 00:17 1:04:08 00:22 33:03 1:59:47
2 34 Dávid Gább 20:17 00:30 1:07:16 00:27 38:13 2:06:42
3 42 Radu Otelea 25:38 00:55 1:13:50 00:25 41:44 2:22:29
4 43 Bogdan Adrian Pastrav 35:38 01:44 1:11:14 01:00 39:02 2:28:35
5 48 Sergiu Rosca 42:41 02:16 1:35:41 00:28 1:03:38 3:24:42


AG Masculin 35-39

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Finish
1 3 Beres Hunor 22:35 00:32 1:04:56 00:28 36:39 2:05:09
2 54 Marian Tanase 23:14 00:41 1:14:43 00:29 40:11 2:19:15
3 64 Ionut Ancau 26:07 00:50 1:14:14 00:26 43:34 2:25:10
4 44 Ciprian PietriS 28:14 00:38 1:12:15 00:29 49:44 2:31:18
5 31 Cristian Enache 32:12 01:14 1:10:46 00:38 52:29 2:37:17
6 37 Valentin Ivanov 29:47 01:50 1:16:36 01:31 47:51 2:37:33
7 57 Alexandru-Ovidiu Zanfir 29:42 00:40 1:33:40 00:41 41:20 2:46:01
8 63 Marius Lazarescu 30:23 01:29 1:23:10 01:44 53:12 2:49:57


AG Masculin 40-44

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Finish
1 5 Constantin Macovei 22:22 00:33 1:10:00 00:31 41:46 2:15:09
2 56 Victor Zamfir 38:22 01:22 1:11:55 00:26 43:05 2:35:09
3 26 Constantin ?tefan Coco? 32:55 00:58 1:16:28 00:50 44:08 2:35:17
4 20 Bogdan Victor Barbu 31:59 00:58 1:18:58 01:13 44:42 2:37:46
5 33 Marius Fortu 31:36 01:42 1:19:48 00:59 44:35 2:38:38
6 35 Claudiu Hategan 34:17 02:06 1:15:13 02:14 50:06 2:43:54
7 58 Adrian Bărbu?ă 35:45 01:15 1:21:29 01:13 48:35 2:48:15
8 41 Sebastian Mihaila 35:17 01:11 1:21:42 01:34 51:02 2:50:43
9 25 Costel Cirje 32:43 01:09 1:27:39 01:12 50:32 2:53:12
10 19 Filip Bacalu 34:23 00:50 1:24:31 00:43 54:00 2:54:24
11 32 Bogdan Florea 38:26 01:37 1:18:50 01:22 54:52 2:55:06
12 16 Nicolae-Ovidiu Aleman 33:13 01:23 1:27:39 01:01 56:59 3:00:13
13 50 Rastislav Spavelko 38:32 02:23 1:25:46 01:27 1:14:00 3:22:06


AG Masculin 45-49

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Finish
1 18 Cosmin Babenco 29:39 00:25 1:12:32 00:34 42:12 2:25:20
2 52 Eduard Straub 32:25 00:56 1:13:23 00:47 44:46 2:32:15
3 15 Cristian Aldea 30:21 01:57 1:22:41 00:43 47:07 2:42:46
4 51 Dimitar Stojkovski 32:06 02:13 1:20:09 01:36 59:01 2:55:04


AG Masculin 50-54

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Finish
1 47 Aurelian Mihail Raducanu 32:05 01:04 1:11:06 00:50 44:12 2:29:16
2 39 Radu Laurentiu 33:47 01:15 1:11:40 01:22 45:10 2:33:12
3 60 Adrian Nanulescu 30:23 00:37 1:17:12 00:34 51:41 2:40:25
4 53 Florian Stroe 32:15 01:41 1:17:46 01:25 51:33 2:44:39
5 61 Gabriel Grigore 40:13 01:35 1:22:24 00:56 53:05 2:58:11


AG Masculin 55-59

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Finish
1 22 Emil Bituleanu 32:24 01:07 1:15:05 01:28 51:11 2:41:13


AG Masculin 60+

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Finish
1 38 Miklos Jenei 31:55 00:43 1:20:38 01:10 56:43 2:51:07
2 17 Ionel Aleonte 47:27 02:14 1:32:53 00:32 1:12:14 3:35:18


Olimpic Stafeta

Olimpic Stafeta Masculin

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Finish
1 300 5 years Cancer Free 40:33 00:23 1:10:45 01:22 48:24 2:41:27


Olimpic Stafeta Mixt

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Finish
1 302 Aqua Sport Galati 26:05 00:16 1:06:36 00:16 41:46 2:14:58
2 303 Specializatii 28:18 00:16 1:09:21 00:31 44:45 2:23:09
3 305 Unlimited 20:27 00:15 1:19:23 00:14 45:03 2:25:20
4 307 Badicii 23:24 00:42 1:21:54 00:22 57:16 2:43:36
5 304 Tricouri Ude 32:21 01:37 1:23:00 01:33 48:10 2:46:39
6 301 Antilopa de Dunăre 47:40 00:31 1:33:48 00:32 50:47 3:13:17


Sprint Open Feminin

Rank Bib Name DOB Swim T1 Bike T2 Run Finish
1 100 Andreea Bălan 1997 10:25 00:24 36:08 00:24 22:09 1:09:27
2 104 Miruna Postolache 2001 13:37 00:39 41:34 00:22 23:17 1:19:27
3 136 Valentina Feodorov 1987 16:54 01:54 42:40 00:39 24:22 1:26:27
4 137 Maria Cristina Badoiu 1967 21:12 01:02 44:13 00:50 26:21 1:33:36
5 142 Mihaela Nicolau 1974 14:09 01:27 53:53 00:36 27:42 1:37:45
6 143 Valeria Nistor 1975 19:52 01:27 48:04 00:31 28:09 1:38:01
7 106 Ana Maria Vulpoiu 2001 15:27 00:32 48:59 00:21 33:02 1:38:18
8 105 Anca Stefanopol 1969 21:17 00:53 51:20 00:34 29:18 1:43:21
9 139 Aura Pana 1990 24:12 02:47 52:42 01:09 28:15 1:49:03


Sprint Open Masculin

Rank Bib Name DOB Swim T1 Bike T2 Run Finish
1 131 Alex Toma 1991 10:28 00:32 33:52 00:25 19:30 1:04:46
2 144 Doru Eftimie 1986 14:15 00:36 33:18 00:32 19:24 1:08:03
3 134 Dan Sfetcu 1979 13:32 00:20 34:15 00:27 20:12 1:08:44
4 130 Ildis Teofic 1984 14:55 00:31 33:17 00:44 19:23 1:08:49
5 123 Dragos Pintilie 1979 10:45 00:53 36:38 00:27 20:28 1:09:09
6 140 Bordi Bence Incze 2001 11:48 00:48 36:00 01:23 20:12 1:10:10
7 116 Cosmin Danila 2001 12:05 00:33 36:01 00:34 21:00 1:10:12
8 145 Erick Buculei 1974 14:12 00:41 35:27 00:34 20:04 1:10:56
9 117 Cristian Iulian Doicescu 1981 16:49 00:22 33:16 00:27 20:27 1:11:19
10 112 Mihai Chioaru 1974 16:55 00:58 33:38 00:39 20:34 1:12:42
11 135 Radu Costin Marga 1976 12:53 00:37 36:58 00:36 22:25 1:13:27
12 118 Mircea Gheorghe 1995 10:55 01:01 38:02 00:22 23:21 1:13:38
13 128 Dumitrel Cosmin Safca 2001 15:43 00:34 36:30 00:33 20:57 1:14:16
14 107 Adrian Angelescu 1969 16:01 01:12 37:05 00:46 20:21 1:15:22
15 109 Vlad Cristian Balac 1996 14:15 00:36 36:47 00:27 23:36 1:15:40
16 113 Daniel Chiva 1986 13:48 00:34 38:32 00:30 23:38 1:16:59
17 132 Dragos Zorila 1980 16:47 01:16 36:18 00:56 22:11 1:17:26
18 121 Daniel Florian Miron 1966 16:48 01:26 35:14 00:56 24:15 1:18:37
19 120 Cosmin Mihai 1974 17:39 01:11 37:17 00:48 23:20 1:20:13
20 108 Robert Badic 1974 15:49 00:36 41:40 00:37 21:41 1:20:20
21 138 Cristian Badoiu 1967 17:57 01:18 37:08 00:56 25:25 1:22:42
22 126 Sorin Protopopescu 1968 16:18 01:07 41:08 01:00 25:08 1:24:37
23 141 Resat Andrei Ismail 2001 15:29 01:05 37:49 01:19 29:18 1:24:57
24 111 Florin Bucur 1974 18:42 01:16 42:10 01:21 21:50 1:25:17
25 110 Grigori Bricov 1972 17:33 01:46 41:32 00:52 25:55 1:27:37
26 125 Nelu Dorinel Popa 1972 20:20 01:08 40:32 00:54 25:36 1:28:28
27 129 Ionut Tandara 1977 22:27 00:55 41:06 01:12 26:00 1:31:39
28 133 Stefan Miron 1993 17:21 01:57 43:13 02:05 29:27 1:34:01
29 115 Mircea Cralea 1975 20:02 01:04 47:17 01:03 25:09 1:34:33
30 114 Virgil Ciurdar 1959 19:25 02:54 44:03 01:12 28:41 1:36:13
31 124 Cornel Dretcanu 1:29:18 n.a. n.a. n.a. 1:14:23 1:54:12


Sprint Age Group Feminin

AG Feminin 17-19

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Finish
1 104 Miruna Postolache 13:37 00:39 41:34 00:22 23:17 1:19:27
2 106 Ana Maria Vulpoiu 15:27 00:32 48:59 00:21 33:02 1:38:18


AG Feminin 20-24

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Finish
1 100 Andreea Bălan 10:25 00:24 36:08 00:24 22:09 1:09:27


AG Feminin 25-29

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Finish
1 139 Aura Pana 24:12 02:47 52:42 01:09 28:15 1:49:03


AG Feminin 30-34

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Finish
1 136 Valentina Feodorov 16:54 01:54 42:40 00:39 24:22 1:26:27


AG Feminin 40-44

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Finish
1 142 Mihaela Nicolau 14:09 01:27 53:53 00:36 27:42 1:37:45
2 143 Valeria Nistor 19:52 01:27 48:04 00:31 28:09 1:38:01


AG Feminin 45-49

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Finish
1 105 Anca Stefanopol 21:17 00:53 51:20 00:34 29:18 1:43:21


AG Feminin 50-54

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Finish
1 137 Maria Cristina Badoiu 21:12 01:02 44:13 00:50 26:21 1:33:36


Sprint Age Group Masculin

AG Masculin 17-19

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Finish
1 140 Bordi Bence Incze 11:48 00:48 36:00 01:23 20:12 1:10:10
2 116 Cosmin Danila 12:05 00:33 36:01 00:34 21:00 1:10:12
3 128 Dumitrel Cosmin Safca 15:43 00:34 36:30 00:33 20:57 1:14:16
4 141 Resat Andrei Ismail 15:29 01:05 37:49 01:19 29:18 1:24:57


AG Masculin 20-24

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Finish
1 118 Mircea Gheorghe 10:55 01:01 38:02 00:22 23:21 1:13:38
2 109 Vlad Cristian Balac 14:15 00:36 36:47 00:27 23:36 1:15:40


AG Masculin 25-29

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Finish
1 131 Alex Toma 10:28 00:32 33:52 00:25 19:30 1:04:46
2 133 Stefan Miron 17:21 01:57 43:13 02:05 29:27 1:34:01
3 124 Cornel Dretcanu 1:29:18 n.a. n.a. n.a. 1:14:23 1:54:12


AG Masculin 30-34

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Finish
1 144 Doru Eftimie 14:15 00:36 33:18 00:32 19:24 1:08:03
2 130 Ildis Teofic 14:55 00:31 33:17 00:44 19:23 1:08:49
3 113 Daniel Chiva 13:48 00:34 38:32 00:30 23:38 1:16:59
1 134 Dan Sfetcu 13:32 00:20 34:15 00:27 20:12 1:08:44
2 123 Dragos Pintilie 10:45 00:53 36:38 00:27 20:28 1:09:09
3 117 Cristian Iulian Doicescu 16:49 00:22 33:16 00:27 20:27 1:11:19
4 132 Dragos Zorila 16:47 01:16 36:18 00:56 22:11 1:17:26


AG Masculin 35-39

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Finish
1 3 Beres Hunor 22:35 00:32 1:04:56 00:28 36:39 2:05:09
2 54 Marian Tanase 23:14 00:41 1:14:43 00:29 40:11 2:19:15
3 64 Ionut Ancau 26:07 00:50 1:14:14 00:26 43:34 2:25:10
4 44 Ciprian PietriS 28:14 00:38 1:12:15 00:29 49:44 2:31:18
5 31 Cristian Enache 32:12 01:14 1:10:46 00:38 52:29 2:37:17
6 37 Valentin Ivanov 29:47 01:50 1:16:36 01:31 47:51 2:37:33
7 57 Alexandru-Ovidiu Zanfir 29:42 00:40 1:33:40 00:41 41:20 2:46:01
8 63 Marius Lazarescu 30:23 01:29 1:23:10 01:44 53:12 2:49:57


AG Masculin 40-44

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Finish
1 145 Erick Buculei 14:12 00:41 35:27 00:34 20:04 1:10:56
2 112 Mihai Chioaru 16:55 00:58 33:38 00:39 20:34 1:12:42
3 135 Radu Costin Marga 12:53 00:37 36:58 00:36 22:25 1:13:27
4 120 Cosmin Mihai 17:39 01:11 37:17 00:48 23:20 1:20:13
5 108 Robert Badic 15:49 00:36 41:40 00:37 21:41 1:20:20
6 111 Florin Bucur 18:42 01:16 42:10 01:21 21:50 1:25:17
7 129 Ionut Tandara 22:27 00:55 41:06 01:12 26:00 1:31:39
8 115 Mircea Cralea 20:02 01:04 47:17 01:03 25:09 1:34:33


AG Masculin 45-49

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Finish
1 107 Adrian Angelescu 16:01 01:12 37:05 00:46 20:21 1:15:22
2 110 Grigori Bricov 17:33 01:46 41:32 00:52 25:55 1:27:37
3 125 Nelu Dorinel Popa 20:20 01:08 40:32 00:54 25:36 1:28:28


AG Masculin 50-54

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Finish
1 121 Daniel Florian Miron 16:48 01:26 35:14 00:56 24:15 1:18:37
2 138 Cristian Badoiu 17:57 01:18 37:08 00:56 25:25 1:22:42
3 126 Sorin Protopopescu 16:18 01:07 41:08 01:00 25:08 1:24:37


AG Masculin 55-59

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Finish
1 114 Virgil Ciurdar 19:25 02:54 44:03 01:12 28:41 1:36:13


TriKids

Fete 11 ani

Rank Bib Name Club Swim Bike + T1 Run + T2 Finish
1 204 Bianca-Ioana Rusu-Eremia CSA STEAUA BUCURESTI 04:34.0 11:19.3 05:22.7 21:16.0
2 206 Amalia Singuran Trident Triathlon Team 04:29.8 11:04.5 06:02.1 21:36.4
3 202 Timeea Maria Lazar Bucharest Sport Club 04:23.2 11:12.0 06:09.7 21:44.9
4 203 Teodora Maria Mihai Aqua Sport Galati 04:08.4 11:44.2 05:57.4 21:50.0
5 201 Ilinca Maria Iatan MASTER SWIM&TRI 04:39.9 11:39.9 05:37.3 21:57.1
6 207 Alessia Ioana Vulturescu Bucharest Sport Club 04:55.2 12:09.1 07:04.6 24:09.0
7 200 Ioana Macovei Bucharest Sport Club 04:53.0 15:52.2 06:48.4 27:33.6


Fete 12 ani

Rank Bib Name Club Swim Bike + T1 Run + T2 Finish
1 110 Rebecca Neagu Bucharest Sport Club 04:06.8 10:34.4 05:43.8 20:25.1
2 113 Ana Maria Stroe Bucharest Sport Club 04:21.2 10:54.7 05:30.1 20:46.0
3 100 Ioana Badea ACS Atena Constanta 04:11.8 11:07.1 05:58.7 21:17.7
4 104 Theea Maria Cristea Bucharest Sport Club 04:29.7 11:22.2 06:05.0 21:57.0
5 131 Kousheva Ivanova 05:01.0 11:11.6 05:47.3 22:00.0
6 106 Ilona-Ana Ioan Trident Triathlon Team 04:36.0 11:15.5 06:35.9 22:27.4
7 105 Maria Ghetau Danube Swim Club 04:48.7 11:41.6 06:54.6 23:25.0
8 102 Alexia Burlui Danube Swim Club 05:00.1 12:02.3 06:47.4 23:49.9
9 103 Crina Călina Trident Triathlon Team 05:53.7 12:11.7 05:55.5 24:01.0
10 112 Ariana Maria Radu Aqua Sport Galati 04:37.5 12:35.7 07:06.7 24:20.0
11 111 Alexandra Ioana Negru TRIALUTA 05:21.8 13:37.1 06:07.2 25:06.1
12 107 Larisa Ion Trident Triathlon Team 06:10.1 12:06.7 07:43.4 26:00.3
13 108 Denisa Iov Aqua Vita Delta Tulcea 05:45.2 12:40.3 07:56.1 26:21.6
14 101 Raluca Alexandra Boboc Aqua Sport Galati 05:22.4 15:54.0 05:59.5 27:15.9


Fete 13 ani

Rank Bib Name Club Swim Bike + T1 Run + T2 Finish
1 1 Ariana Chis C.S.Politehnica Cluj 03:49.0 10:44.3 05:13.6 19:47.0
2 2 Denisa Cralea Aqua Vita Delta 04:28.1 10:48.7 05:29.1 20:46.0
3 5 Eva Zdraveva Triogy Racing club MKD 04:18.2 11:17.0 06:54.7 22:30.0
4 3 Carina-Ayana Ioncio H2O Team 05:09.3 12:40.4 06:53.3 24:43.0
5 4 Livia Tincu Aqua Vita Delta Tulcea 04:49.3 12:49.1 07:22.6 25:01.1


Baieti 11 ani

Rank Bib Name Club Swim Bike + T1 Run + T2 Finish
1 214 Darius Teisanu ACS Atena Constanta 04:06.8 10:47.6 05:25.8 20:20.3
2 208 Rares Badea ACS Atena Constanta 03:58.4 11:16.5 05:20.5 20:35.5
3 217 Stefan Despina Aqua Vita Delta 04:09.6 11:44.2 05:54.7 21:48.5
4 216 Cosmin Ciortan Aqua Vita Delta 05:26.4 11:22.5 05:37.1 22:26.1
5 213 David Ragea Danube Swim Club 04:47.6 12:03.9 05:55.8 22:47.3
6 220 David Sendraiu Seva 05:28.0 11:32.0 07:17.2 24:17.2
7 209 Alexis Chiliment Bucharest Sport Club 05:21.6 12:28.1 06:38.7 24:28.4
8 211 Victor Hategan 07:02.8 13:47.4 06:34.0 27:24.3
9 218 Vlad Pocora Aqua Vita Delta 05:29.1 15:26.0 09:45.8 30:41.0
10 212 Ayar Osmen Trident Triathlon Team 06:05.1 15:18.6 09:20.9 30:44.6
11 210 Radu Cirsteanu Bucharest Sport Club 05:30.5 15:38.7 09:43.7 30:53.0
12 219 Andrei Fuorea Padureanu Aqua Vita Delta 08:20.7 14:34.2 08:31.6 31:26.5


Baieti 12 ani

Rank Bib Name Club Swim Bike + T1 Run + T2 Finish
1 125 Carol Popa ACS Atena Constanta 04:07.4 10:22.6 05:08.0 19:38.0
2 124 Matei Neculai Aqua Vita Delta Tulcea 04:31.8 10:04.5 05:33.8 20:10.2
3 129 Andrei Martoiu 04:13.5 11:08.2 05:23.1 20:45.0
4 120 David Ermilov Trident Triathlon Team 04:21.6 11:03.1 05:49.9 21:14.6
5 119 Teodor Cosmin ACS Atena Constanta 04:32.6 10:57.2 06:21.9 21:51.7
6 127 Andrei Constantin Stoian Bucharest Sport Club 04:30.5 11:31.9 06:11.0 22:13.4
7 116 Vlad Bocai Trident Triathlon Team 05:35.1 11:08.0 05:33.8 22:17.0
8 115 David Marian Blejan ACS Atena Constanta 05:36.1 11:06.1 05:41.5 22:23.7
9 128 Bogdan Andrei Rotaru Aqua Vita Delta 05:24.2 10:50.6 06:22.0 22:36.8
10 117 ?tefan Octavian Buhoci Bucharest Sport Club 04:42.4 11:29.0 07:42.4 23:53.7
11 114 Radu Ban H2O 05:31.0 12:26.1 06:19.7 24:16.8
12 123 Mario Bogdan Iacob Aqua sport galati 05:02.1 12:39.5 06:43.1 24:24.7
13 121 Paul Florea 06:22.5 12:44.2 07:23.7 26:30.4
14 122 Tudor Florea 07:27.6 12:38.8 07:08.7 27:15.2
15 130 Eduard Andrei Aqua Vita Delta 07:32.6 17:10.6 08:25.0 33:08.2


Baieti 13 ani

Rank Bib Name Club Swim Bike + T1 Run + T2 Finish
1 25 Papazov Maurisio SK Palashev 04:06.6 09:55.4 05:06.3 19:08.3
2 27 Taukchy Oleksii SK Forma 03:50.0 10:13.6 05:19.0 19:22.5
3 16 Luca Potecaşu Trident Triathlon Team 04:23.6 10:10.6 05:02.3 19:36.5
4 19 Vlad Sendroiu Seven Sport Club 04:02.0 10:27.0 05:32.4 20:01.4
5 20 ?tefan Simion Aqua Vita Delta 04:10.1 10:11.4 05:43.7 20:05.3
6 11 Jakov Grashkovski Triogy Racing club MKD 04:27.1 10:08.5 05:55.1 20:30.7
7 18 Mihai – Daniel Safca Aqua Vita Delta Tulcea 04:52.3 10:36.7 05:08.2 20:37.2
8 24 Ionut Secam BSC Bucuresti 03:58.0 10:36.8 06:26.4 21:01.3
9 6 Angelo Patrick Baicu Bucharest Sport Club 03:57.5 10:45.1 06:24.6 21:07.3
10 13 David Andrei Mihai BSC BUCURESTI 03:51.7 11:56.9 05:55.5 21:44.1
11 12 Lucas Grigoriu BUCHAREST SPORT CLUB 04:27.6 11:46.2 06:20.2 22:34.1
12 15 Matei Petrascu Bucharest Sport Club 04:33.2 11:39.5 06:42.6 22:55.3
13 21 Filip Stojkovski Triogy Racing club MKD 04:54.0 12:32.5 06:49.1 24:15.5
14 10 Alex Stefan Georgescu ASV Wien 04:14.2 12:37.2 08:16.3 25:07.8