CN Wintertriathlon – Arhiva

Introducere Campionatul National de Wintertriathlon 2016

CN WinterTriathlon 2016

Locaţie: Cheile Grădiştei – Baza Biatlon şi Schi Fond
Data: 13 martie 2016

La Campionatul Naţional de Wintertriathlon se vor desemna campionii naţionali la wintertriathlon pentru următoarele categorii (masculin şi feminin):
• Open
• Juniori: 17-19 ani
• Cadeţi: 14-16 ani
• Copii: 11-13 ani
• Amatori (Age Group): 20-29, 30-39, 40-49, +50 ani
• Ştafetă: Se pot înscrie în competiţie ştafete formate din doi sau trei sportivi, clasamentul ştafetelor se va face separat conform categoriilor masculin, feminin şi mixt.

Concursul se va organiza conform Regulamentul competiţional ITU şi Regulamentului de organizare a competiţiilor de duatlon şi triatlon al FRTRI.
Delegat Tehnic din partea FRTRI: Benko Romeo
Arbitru Principal de Concurs: Klosz Peter

Potrivit Regulamentului FRTRI, fiecare concurent trebuie să posede licenţă FRTRI. Licenţa poate fi emisă pentru un an (şi poate fi obţinută prin completarea anexei 7, şi achitarea sumei de 50 lei), sau pentru o zi (costul acesteia este de 10 lei şi îi conferă concurentului dreptul de a participa la concursul la care s-a înscris). Cei care au legitimaţie emisă in anul 2015 trebuie sa vizeze legitimaţia pe 2016 şi să achite suma de 50 lei – taxă anuală, plătibil şi la faţa locului.

Categorii si Distante

Copii 11-13 ani
– 2 km alergare
– 4 km MTB
– 3 km schi fond

Cadeţi 14-16 ani
– 2 km alergare
– 4 km MTB
– 3 km schi fond

Juniori 17-19 ani
Age group: 20-29, 30-39, 40-49, 50+ ani

– 3 km alergare
– 6 km MTB
– 5 km schi fond

Ştafeta: masculin, mixt şi feminin
– 3 km alergare
– 6 km MTB
– 5 km schi fond

Inscrieri

Condiţii de participare – Taxe de înscriere
Potrivit Regulamentului FRTRI, pentru copii NU se percepe taxă de înscriere.

Taxa de înscriere:
Până la 1 martie
• Amatori Age Group – 60 lei* / persoană (* taxa de licenţă nu este inclusă)
• Ştafetă – 90 lei/ echipă (nu se percepe taxa de licenţă pentru ştafetă)

După 1 martie şi la faţa locului
• Amatori Age Group – 80 lei* / persoană (* taxa de licenţă nu este inclusă)
• Ştafetă – 120 lei/ echipă (nu se percepe taxa de licenţă pentru ştafetă)

Taxa de înscriere se poate plăti:
• prin bancă în contul FRTRI: RO 93 RNCB 0304131699320001, BCR Bucuresti, CUI: 31018717, Bucuresti, str. Constantin Stahi 14 specificati “Numele si Taxa de participare CN Wintertriathlon”
• la faţa locului, în pre-ziua concursului şi în dimineaţa concursului.

* taxa de licenţă – Potrivit Regulamentului FRTRI, fiecare concurent trebuie să posede licenţă FRTRI. Aceasta poate fi obţinută prin completarea anexei 7, pentru un an de zile, iar contravaloarea este de 50 lei. Afla mai multe despre licenţiere aici. Cei care nu doresc licenţa valabilă un an pot opta pentru licenţa de o zi. Costul acesteia este de 10 lei şi îi conferă concurentului dreptul de a participa la concursul la care s-a înscris.

Taxa de licenţă va putea fi achitată la faţa locului, în pre-ziua concursului şi în dimineaţa concursului, după înscrierea în prealabil pe site, folosind formularele de mai jos.
Licenţa pentru sportivii amatori este necesară numai pentru concurenţii de la probele individuale, cei care participă la ştafetă nu au nevoie de această licenţă.
Pentru încadrarea într-o anumită categorie de vârstă, va fi luată în considerare vârsta pe care participantul a împlinit-o sau o va împlini în anul 2016. De exemplu, un sportiv născut în anul 1996 va intra în competiţie ca având 20 de ani, indiferent dacă este născut în ianuarie sau decembrie.

Echipament

Alergare
Purtarea numărului de concurs într-un loc vizibil (în faţă) este obligatorie.
Sunt obligatorii toate reglementările din Regulamentul Competiţional ITU şi FRTRI.

Ciclism
La toate categoriile este obligatorie folosirea bicicletelor MTB.
Este permisă folosirea oricărui tip de anvelope.
Folosirea căştii de bicicletă este obligatorie la toate categoriile, este interzisă casca de contratimp.
Mersul în pluton (în plasă) este admis intre sportivii de acelaşi sex.
Este interzis mersul la pluton mixt fete cu băieţi.
Purtarea numărului de concurs într-un loc vizibil este obligatorie.
Sunt obligatorii toate reglementările din Regulamentul Competiţional ITU şi FRTRI.

Schi fond

Este permisă folosirea schiurile de fond classic sau freestyle.
Folosirea beţelor de schi este obligatorie.
Purtarea căştii de bicicletă pe segmentul de schi fond este permisă în funcţie de temperatură.
Sportivii pot schia folosind tehnica lor preferată.
Purtarea numărului de concurs într-un loc vizibil (în faţă) este obligatorie
Sunt obligatorii toate reglementările din Regulamentul Competiţional ITU şi FRTRI.

Program

Sămbătă 12 martie
16.00-20.00: Înscrieri şi validarea înscrierilor, ridicarea pachetelor de concurs – zona de start/finish
18.00: Şedinţă tehnică

Duminică 13 martie
09.00-10.00: Validarea înscrierilor – zona de start/finish
09.30: Deschiderea zonei de tranzit
10.00: Şedinţă tehnică
10.20: Închiderea zonei de tranzit pentru cadeţi
10.30: Start cadeţi, copii
11.15: Last chek-in tranzit pentru juniori, open, ştafetă
11.25: Start open, juniori, ştafetă
13.00: Festivitate de premiere

Traseu

Concurenti

Individual

Nume / PrenumeClub / LocalitateCategoria
Angelescu AdrianRoClubMaratonAge group 40-49 ani - masculin
Apostu ConstantinConstantaAge group +50 ani - masculin
Balan MarcelCSM ClujAge group 30-39 ani - masculin
Bondei RaduMaster Swim And Tri BucurestiCopii 11-13 ani - masculin
Bondor SalomeMaster Ski&BikeAge group 20-29 ani - feminin
Ciobanu AndreiCSM ClujCadeti 14-16 ani - masculin
Irimia RalucaCSM ClujAge group 20-29 ani - feminin
Nicon PaulBucurestiAge group 20-29 ani - masculin
Novacescu CalinBucurestiAge group 40-49 ani - masculin
Rada DanielRide Competition TimisoaraJuniori 17-19 ani - masculin
Sarosi IosifCSM ClujAge group 40-49 ani - masculin
Tanase GianinaCSM ClujAge group 30-39 ani - feminin
Tandara IonutClub Ciclism VranceaAge group 30-39 ani - masculin
Vulliet FrancoisRide Cometition TimisoaraAge group 40-49 ani - masculin

Stafeta 3

Nume echipaCategoriaNume / Prenume - Concurent 1Nume / Prenume - Concurent 2Nume / Prenume - Concurent 3
CSM Cluj 1FemininBudisan DayanaDantis OtiliaIrimia Raluca
CSM Cluj 2FemininPopescu LauraMutter IngridTanase Gianina
CSM Cluj 1MasculinBalan MarcelKanizsay LeventeMoisan Dumitru
CSM Cluj 2MasculinLaza MarcelDantis MarianSuciu Claudiu
VitezomaniiMixtSpita MihaelaSasu VictorRusu Alexandru

Rezultate

Open Masculin

Loc Nume Club Bip nr. Timp
1 BALAN MARCEL CSM CLUJ 27 00:43:24
2 POPA ADRIAN 1KTM RACING TEAM BAIA MARE 11 00:44:05
3 KANIZSAI LEVENTE CSM CLUJ 28 00:46:29
4 KOVACS SZABOLCS MASTER SKI&BIKE TG.MURES 15 00:47:56
5 IURIE OSTASIN REP.MOLDOVA 7 00:49:20
6 SZEP ZOLTAN GRAVITY TEAM 19 00:49:47
7 SAROSI IOSIF CSM CLUJ 35 00:51:01
8 DANTIS MARIAN CSM CLUJ 94 00:55:19
9 ANGELESCU ADRIAN BUCURESTI 12 00:56:06
10 MACREA ALEX 1KTM RACING TEAM BAIA MARE 10 00:56:53
11 RADA DANIEL RIDE COMPETITION TIMISOARA 6 00:58:10
12 VULLIET FRANCOIS RIDE COMPETITION TIMISOARA 5 00:59:25
13 NICON PAUL 22 01:06:45
14 APOSTU CONSTANTIN CONSTANTA 7 01:18:12
15 TANDARA IONUT FOCSANI 14 01:18:43
16 SUCIU SIMION 17 DNF

Open Feminin

Loc Nume Club Bip nr. Timp
1 KONCZ MONIKA HARGHITA TRIATLON M.CIUC 18 00:55:14
2 TANASE GEANINA CSM CLUJ 34 00:55:50
3 MUTTER INGRID CSM CLUJ 32 00:56:45
4 DANTIS OTILIA CSM CLUJ 30 01:00:55
5 IRIMIA RALUCA CSM CLUJ 29 01:02:20

Age Group Masculin

Juniori 17-19 ani

Loc Nume Club Bip nr. Timp
1 KOVACS SZABOLCS MASTER SKI&BIKE TG.MURES 15 00:47:56
2 MACREA ALEX 1KTM RACING TEAM BAIA MARE 10 00:56:53
3 RADA DANIEL RIDE COMPETITION TIMISOARA 6 00:58:10

Masculin 20-29 ani

Loc Nume Club Bip nr. Timp
1 POPA ADRIAN 1KTM RACING TEAM BAIA MARE 11 00:44:05
2 KANIZSAI LEVENTE CSM CLUJ 28 00:46:29
3 SZEP ZOLTAN GRAVITY TEAM 19 00:49:47
4 NICON PAUL 22 01:06:45
5 SUCIU SIMION 17 DNF

Masculin 30-39 ani

Loc Nume Club Bip nr. Timp
1 BALAN MARCEL CSM CLUJ 27 00:43:24
2 DANTIS MARIAN CSM CLUJ 94 00:55:19
3 TANDARA IONUT FOCSANI 14 01:18:43

Masculin 40-49 ani

Loc Nume Club Bip nr. Timp
1 SAROSI IOSIF CSM CLUJ 35 00:51:01
2 ANGELESCU ADRIAN BUCURESTI 12 00:56:06
3 VULLIET FRANCOIS RIDE COMPETITION TIMISOARA 5 00:59:25

Masculin 50-59 ani

Loc Nume Club Bip nr. Timp
1 IURIE OSTASIN REP.MOLDOVA 7 00:49:20

Masculin 60+ ani

Loc Nume Club Bip nr. Timp
1 APOSTU CONSTANTIN CONSTANTA 7 01:18:12

Age Group Feminin

Feminin 20-29 ani

Loc Nume Club Bip nr. Timp
1 MUTTER INGRID CSM CLUJ 32 00:56:45
2 IRIMIA RALUCA CSM CLUJ 29 01:02:20

Feminin 30-39 ani

Loc Nume Club Bip nr. Timp
1 KONCZ MONIKA HARGHITA TRIATLON M.CIUC 18 00:55:14
2 TANASE GEANINA CSM CLUJ 34 00:55:50
3 DANTIS OTILIA CSM CLUJ 30 01:00:55

Copii & Cadeti

Cadeti Masculin

Loc Nume Club Bip nr. Timp
1 ZOLDI BOTOND MASTER SKI&BIKE TG.MURES 1 00:47:56
2 CIOBANU ANDREI CSM CLUJ 8 00:31:14

Copii 11-13 ani Masculin

Loc Nume Club Bip nr. Timp
1 BONDEI RADU MASTER SWIM&TRI BUCURESTI 16 00:31:27

Copii 11-13 ani Feminin

Loc Nume Club Bip nr. Timp
1 ANGELESCU ARIANA BUCURESTI 11 00:36:39

Stafeta

Stafeta Masculin

Loc Echipa Concurent 1 Concurent 2 Concurent 3 Bip nr. Timp
1 CSM CLUJ 1 BALAN M. LAZA M. MOISAN D. 23 00:42:46
2 CSM CLUJ 2 KANIZSAI L. DANTIS M. SUCIU C. 24 00:46:25

Stafeta Feminin

Loc Echipa Concurent 1 Concurent 2 Concurent 3 Bip nr. Timp
1 CSM CLUJ 2 MUTTER I. TANASE G. POPESCU L. 26 00:42:46
2 CSM CLUJ 1 KANIZSAI L. DANTIS M. SUCIU C. 25 00:46:25

Stafeta Mixta

Loc Echipa Concurent 1 Concurent 2 Concurent 3 Bip nr. Timp
1 GRAVITY TEAM FAZAKAS BORBALA MARC EUGEN 20 00:43:24

CN Wintertriathlon 2015

Introducere

Locaţie: Cheile Grădiştei – Baza Biatlon şi Schi Fond
Data: 22 februarie 2015

Campionatul National Wintertriathlon 2015

La Campionatul Naţional de Wintertriathlon se vor desemna campionii naţionali la wintertriathlon pentru următoarele categorii (masculin şi feminin):
OPEN
• juniori: 16 – 19 ani
• cadeţi: 13 – 15 ani
• copii: 9 – 12 ani
• amatori (Age Group): 20-29, 30-39, 40-49, +50 ani
Se pot înscrie în competiţie şi stafete formate din doi sau trei sportivi, clasamentul ştafetelor se va face separat conform categoriilor masculin, feminin şi mixt.
Concursul se va organiza conform Regulamentul competiţional ITU şi Regulamentului de organizare a competiţiilor de duatlon şi triatlon al FRTRI.
Delegat Tehnic din partea FRTRI: Benko Romeo
Arbitru Principal de Concurs: Klosz Peter
Potrivit Regulamentului FRTRI, fiecare concurent trebuie să posede licenţă FRTRI. Licenţa poate fi emisă pentru un an (şi poate fi obţinută prin completarea anexei 7, şi achitarea sumei de 50 lei), sau pentru o zi (costul acesteia este de 10 lei şi îi conferă concurentului dreptul de a participa la concursul la care s-a înscris). Cei care au legitimaţie emisă in anul 2014 trebuie sa vizeze legitimaţia pe 2015 şi achiatrea sumei de 50 lei – taxă anuală, plătibil şi la faţa locului.

Categorii si Distante

Cadeţi 13-15 ani
– 2 km alergare
– 4 km MTB
– 3 km schi fond

OPEN
Juniori 16-19 ani
Amatori: 20-29, 30-39, 40-49, +50 ani
– 3 km alergare
– 6 km MTB
– 5 km schi fond

Ştafeta: masculin, mixt şi feminin
– 3 km alergare
– 6 km MTB
– 5 km schi fond

Inscrieri

Condiţii de participare – Taxe de înscriere
Potrivit Regulamentului FRTRI, pentru categoriile elite, juniori, cadeţi şi copii NU se percepe taxă de înscriere.

Taxa de înscriere:
• Amatori Age Group
– 30 lei* / persoană (* taxa de licenţă nu este inclusă)
• Ştafetă – 50 lei/ echipă (nu se percepe taxa de licenţă pentru ştafetă)

Taxa de înscriere se poate plăti numai la faţa locului, în pre-ziua concursului şi în dimineaţa concursului.

* taxa de licenţă – Potrivit Regulamentului FRTRI, fiecare concurent trebuie să posede licenţă FRTRI. Aceasta poate fi obţinută prin completarea anexei 7, pentru un an de zile, iar contravaloarea este de 50 lei. Afla mai multe despre licenţiere aici. Cei care nu doresc licenţa valabilă un an pot opta pentru licenţa de o zi. Costul acesteia este de 10 lei şi îi conferă concurentului dreptul de a participa la concursul la care s-a înscris.

Taxa de licenţă va putea fi achitată la faţa locului, în pre-ziua concursului şi în dimineaţa concursului, după înscrierea în prealabil pe site, folosind formularele de mai jos.
Licenţa pentru sportivii amatori este necesară numai pentru concurenţii de la probele individuale, cei care participă la ştafetă nu au nevoie de această licenţă.
Pentru încadrarea într-o anumită categorie de vârstă, va fi luată în considerare vârsta pe care participantul a împlinit-o sau o va împlini în anul 2015. De exemplu, un sportiv născut în anul 1995 va intra în competiţie ca având 20 de ani, indiferent dacă este născut în ianuarie sau decembrie.

Echipament

Alergare
Purtarea numărului de concurs într-un loc vizibil (în faţă) este obligatorie.
Sunt obligatorii toate reglementările din Regulamentul Competiţional ITU şi FRTRI.

Ciclism
La toate categoriile este obligatorie folosirea bicicletelor MTB. Este permisă folosirea oricărui tip de anvelope.
Folosirea căştii de bicicletă este obligatorie la toate categoriile, este interzisă casca de contratimp. Mersul în pluton (în plasă) este admis intre sportivii de acelaşi sex. Este interzis mersul la pluton mixt fete cu băieţi.
Purtarea numărului de concurs într-un loc vizibil este obligatorie.
Sunt obligatorii toate reglementările din Regulamentul Competiţional ITU şi FRTRI.

Schi fond
Este permisă folosirea schiurile de fond classic sau freestyle. Folosirea beţelor de schi este obligatorie. Purtarea căştii de bicicletă pe segmentul de schi fond este permisă în funcţie de temperatură. Sportivii pot schia folosind tehnica lor preferată.
Purtarea numărului de concurs într-un loc vizibil (în faţă) este obligatorie
Sunt obligatorii toate reglementările din Regulamentul Competiţional ITU şi FRTRI.

Program

Sămbătă 21 februarie
16.00-20.00: Înscrieri şi validarea înscrierilor, ridicarea pachetelor de concurs
18.00: Şedinţă tehnică

Duminică 22 februarie
10.00 – 11.00: Validarea înscrierilor
10.30: Deschiderea zonei de tranzit
11.00: Şedinţă tehnică
11.20: Închiderea zonei de tranzit pentru cadeţi
11.30: Start cadeţi
12.15: Last chek-in tranzit pentru juniori, open, ștafetă
12.25: Start open, junior, ştafetă
14.00: Festivitatea de premiere

Traseu

Concurenti

Individual

Nume / Prenume Club / Localitate Categoria
Maxim Cosmin Cetatea Brasovului Adulti 30-39 ani – masculin
Anghel Sorin Bucuresti Adulti 20-29 ani – masculin
Marc Eugen C.S. MiniMax Targu-Mures Adulti 20-29 ani – masculin
Rada Daniel Ride Competition / Timisoara Juniori 16-19 ani – masculin
Csergedi Istvan Mures Cycling / Targu Mures Adulti 30-39 ani – masculin
Vaum Waldemar Garage Racing / Baia Mare Master 40-49 ani – masculin
Guillaume Domain Ride Competition France Adulti 20-29 ani – masculin
Valene Prunier Ride Competition France Adulti 20-29 ani – feminin
Vulliet Coline Ride Competition France Adulti 20-29 ani – feminin
Vulliet Etienne Ride Competition France Master 40-49 ani – masculin
Vulliet Francois Ride Competition Timisoara Master 40-49 ani – masculin
Fabian Karoly Tirgu Mures Master 40-49 ani – masculin
Bartha Gergely Master Ski & Bike / Tirgu Mures Juniori 16-19 ani – masculin
Boldi Dan Vasile Tura de Noapte / Cluj Napoca Adulti 20-29 ani – masculin
Toth Zoltan Garage Racing Adulti 30-39 ani – masculin
Hecico Ana Garage Racing Adulti 20-29 ani – feminin
Bogdan Craciun Bucuresti Adulti 30-39 ani – masculin
Popa Adrian KTM Vredestein Team / Sibiu Adulti 20-29 ani – masculin
Mircea Gustav Robert Tirgu Mures Master 40-49 ani – masculin
Ababei Iulian C.S.S Toplita / Toplita Juniori 16-19 ani – masculin
Balanescu Ciprian Ride Competition / Timisoara Adulti 30-39 ani – masculin
Nistor Ion Bucuresti Adulti 30-39 ani – masculin
Zburatura Liviu-Dan Pegas Triatlon Club / Bucuresti Adulti 20-29 ani – masculin
Ciobanu Andrei Luna de Sus – Cluj Cadeti 13-15 ani – masculin
Dascal Sergiu CSM Cluj Napoca Adulti 30-39 ani – masculin
Moisan Dumitru CSM Cluj Napoca Adulti 20-29 ani – masculin
Balan Marcel CSM Cluj Napoca Adulti 30-39 ani – masculin
Paraschiv Alin CSM Cluj Napoca Adulti 20-29 ani – masculin
Dantis Marian CSM Cluj Napoca Adulti 30-39 ani – masculin
Sarosi Iosif CSM Cluj Napoca Master 40-49 ani – masculin
Dantis Otilia CSM Cluj Napoca Adulti 30-39 ani – feminin
Irimia Raluca CSM Cluj Napoca Adulti 20-29 ani – feminin
Vulliet Justine Ride Competition / Timisoara Cadeti 13-15 ani – feminin
Alex Filip Corbeanca Adulti 30-39 ani – masculin
Pacurar Timotei NoMad Merida CST / Micasasa Adulti 20-29 ani – masculin
Stupu Petru Brasov Master 40-49 ani – masculin
Christos Argyropoulos Divertiland Bucharest Adulti 20-29 ani – feminin
Angelescu Adrian RoClubMaraton Master 40-49 ani – masculin
Tămîrjan Robert Miercurea Ciuc Juniori 16-19 ani – masculin
Ostashin Iurie Red Lava Team Master +50 ani – masculin
Atodiresei Catalin Bucuresti Adulti 30-39 ani – masculin
Toma Albert Zsuzsanna Harghita Triathlon Club/ Baile Tusnad Adulti 30-39 ani – feminin
Runceanu Andra Bucuresti Adulti 30-39 ani – feminin
Obogeanu Cosmin T KOM Adulti 30-39 ani – masculin
Larisa Cobianu Orbea Romania / Brasov Adulti 30-39 ani – feminin
Zamfir Andrei Pathos Adulti 20-29 ani – feminin
Marian Mazilu Ramnicu Valcea Adulti 30-39 ani – masculin
Apostu Constantin Constanta Master +50 ani – masculin
Zoldi Tamas Botond Master Ski & Bike / Tirgu Mures Cadeti 13-15 ani – masculin
Macrea Alex KTM Cycling Team Juniori 16-19 ani – masculin
Nan Andrei Harghita Triathlon Club / Miercurea Ciuc Adulti 30-39 ani – masculin
Silvia Hewett Bucuresti Master +40 ani – feminin
Koncz Monika Harghita Triathlon Club / Miercurea Ciuc Adulti 30-39 ani – feminin
Koncz Sasa Alex Harghita Triathlon Club / Miercurea Ciuc Adulti 30-39 ani – masculin
Horváth Árpád Master Ski & Bike / Tirgu Mures Master 40-49 ani – masculin
Paul Georgescu International British School of Bucharest Adulti 30-39 ani – masculin
Robert Hewett Bucuresti Master 40-49 ani – masculin
Bondor Salome Master Ski & Bike / Tirgu Mures Adulti 20-29 ani – feminin
Feraru Daniel Ciclomed / Otopeni Master 40-49 ani – masculin
Kovacs Szabolcs Master Ski & Bike / Tirgu Mures Juniori 16-19 ani – masculin
Rogoveanu Paul Cosmin Pegas Triatlon Club Adulti 30-39 ani – masculin
Tudorache Adrian-Emil Bucuresti Adulti 20-29 ani – masculin
Begidzsan Laszlo Tirgu Mures Adulti 30-39 ani – masculin
Radu Gloria Master Ski & Bike / Tirgu Mures Cadeti 13-15 ani – feminin

 

Rezultate

Stafeta 2

Echipa Categoria Concurent 1 Concurent 2
Garage Baia Mare Mixt Hecico Ana Toth Zoltan

Stafeta 3

Echipa Categoria Concurent 1 Concurent 2 Concurent 3
CSM Cluj 2 Masculin Sarosi Iosif Dantis Marian Paraschiv Alin
CSM 1 Masculin Dascal Sergiu Balan Marcel Moisan Dumitru
CSM Cluj Feminin Budisan Dayana Dantis Otilia Irimia Raluca

Rezultate

Cadeti 13-15 ani – feminin

Loc Concurent Nr. Concurs Run 1 Run 2 Run 3 Bike + Ski 1 Ski 2 Total Obs.
1 Vulliet Justine 39 00:06:53 00:06:14 00:06:23 01:05:19 01:24:49
2 Molnar Anna 64 00:06:37 00:06:23 00:06:40 01:16:34 01:36:14

Cadeti 13-15 ani – masculin

Loc Concurent Nr. Concurs Run 1 Run 2 Run 3 Bike + Ski 1 Ski 2 Total Obs.
1 Zoldi Tamas Botond 41 00:05:37 00:05:08 00:05:25 00:51:29 01:07:39
2 Ciobanu Andrei 40 00:06:28 00:06:17 00:06:24 00:56:12 01:15:21

Juniori 16-19 ani – masculin

Loc Concurent Nr. Concurs Run 1 Run 2 Run 3 Bike + Ski 1 Ski 2 Total Obs.
1 Ababei Iulian 42 00:04:51 00:04:35 00:04:53 00:33:06 00:12:37 01:00:02
2 Kiss Levente 70 00:05:00 00:04:34 00:04:43 00:43:52 00:19:00 01:17:09
3 Tămîrjan Robert 47 00:05:32 00:04:58 00:05:22 00:41:05 00:20:37 01:17:34
4 Kovacs Szabolcs 44 00:04:59 00:04:30 00:04:36 00:44:30 00:24:32 01:23:07
5 Macrea Alex 45 00:05:29 00:05:46 00:06:11 00:53:24 00:26:52 01:37:42
6 Bartha Gergely 43 00:05:02 00:04:38 00:04:49 00:58:09 00:29:44 01:42:22
7 Rada Daniel 46 00:06:12 00:05:55 00:06:08 01:03:54 00:37:07 01:58:15 1 lap+ bike

Adulti 20-29 ani – masculin

Loc Concurent Nr. Concurs Run 1 Run 2 Run 3 Bike + Ski 1 Ski 2 Total Obs.
1 Danila Marian 72 00:04:50 00:04:24 00:04:31 00:29:18 00:10:21 00:53:24
2 Szep Zoltan 67 00:04:41 00:04:09 00:04:11 00:36:30 00:13:47 01:03:18
3 Boldi Dan Vasile 8 00:06:38 00:05:27 00:05:48 00:46:00 00:22:00 01:25:53

Adulti 20-29 ani – feminin

Loc Concurent Nr. Concurs Run 1 Run 2 Run 3 Bike + Ski 1 Ski 2 Total Obs.
1 Hecico Ana 3 00:05:23 00:04:41 00:04:54 00:48:08 00:16:35 01:19:41
2 Bondor Salome 1 00:07:00 00:06:45 00:07:21 01:04:08 00:29:56 01:55:10
3 Irimia Raluca 4 00:06:02 00:05:22 00:05:34 1 lap – bike

Adulti 30-39 ani – masculin

Loc Concurent Nr. Concurs Run 1 Run 2 Run 3 Bike + Ski 1 Ski 2 Total Obs.
1 Koncz Sasa Alex 30 00:05:00 00:04:31 00:04:38 00:30:36 00:12:54 00:57:39
2 Balan Marcel 23 00:04:35 00:04:01 00:04:22 00:32:22 00:13:00 00:58:18
3 Balanescu Ciprian 24 00:04:17 00:03:54 00:04:04 00:32:30 00:13:55 00:58:40
4 Nan Andrei 32 00:04:37 00:04:12 00:04:20 00:36:16 00:16:49 01:06:14
5 Toth Zoltan 37 00:05:23 00:04:37 00:04:54 00:37:01 00:14:41 01:06:36 1 lap+ bike
6 Begidzsan Laszlo 25 00:05:21 00:04:55 00:05:11 00:37:10 00:16:05 01:08:42
7 Csergedi Istvan 27 00:05:36 00:05:08 00:05:06 00:36:24 00:17:35 01:09:49
8 Costea Adrian 66 00:05:08 00:04:42 00:04:49 00:43:05 00:17:40 01:15:24 1 lap+ bike
9 Maxin Cosmin 73 00:06:25 00:05:42 00:05:55 00:49:32 00:22:36 01:30:10
10 Bogdan Craciun 26 00:08:46 00:08:50 00:08:58 00:58:20 00:29:16 01:54:10

Adulti 30-39 ani – feminin

Loc Concurent Nr. Concurs Run 1 Run 2 Run 3 Bike + Ski 1 Ski 2 Total Obs.
1 Koncz Monika 17 00:05:41 00:05:02 00:05:15 00:35:09 00:13:27 01:04:34
2 Toma Albert Zsuzsanna 20 00:06:07 00:06:03 00:06:14 00:43:51 00:19:17 01:21:32

Master 40-49 ani – masculin

Loc Concurent Nr. Concurs Run 1 Run 2 Run 3 Bike + Ski 1 Ski 2 Total Obs.
1 Stoian Gheorghe 65 00:04:51 00:04:25 00:04:30 00:33:21 00:12:01 00:59:08
2 Mircea Gustav Robert 55 00:05:22 00:04:49 00:04:56 00:35:01 00:17:27 01:07:35
3 Sarosi Iosif 57 00:05:03 00:04:38 00:04:49 00:40:00 00:16:24 01:10:54
4 Vaum Waldemar 59 00:05:52 00:05:10 00:05:18 00:41:03 00:19:02 01:16:25
5 Rancz Laszlo 68 00:06:24 00:05:37 00:05:51 00:45:18 00:19:44 01:22:54
6 Fabian Karoly 52 00:05:42 00:05:05 00:05:18 00:46:46 00:21:24 01:24:15
7 Vulliet Francois 61 00:06:02 00:05:32 00:06:00 00:51:08 00:18:35 01:27:17
8 Angelescu Adrian 51 00:05:47 00:05:08 00:05:12 00:59:18 00:26:27 01:41:52 1 lap+ bike

Master 50 – 59 ani – masculin

Loc Concurent Nr. Concurs Run 1 Run 2 Run 3 Bike + Ski 1 Ski 2 Total Obs.
1 Ostashin Iurie 50 00:05:29 00:05:01 00:04:58 00:38:40 00:19:46 01:13:54
2 Nanulescu Adrian 63 00:06:36 00:05:47 00:05:59 00:55:47 00:30:12 01:44:21

Master +60 ani – masculin

Loc Concurent Nr. Concurs Run 1 Run 2 Run 3 Bike + Ski 1 Ski 2 Total Obs.
1 Apostu Constantin 49 00:07:10 00:07:15 00:07:21 01:09:00 00:55:21 02:04:21