Rezultate

Rezultate 2017

Elite Masculin

LOC Nume CLUB RUN T1 BIKE T2 SKI TOTAL
1 Viorel Palici CSM Cluj 00:12:26 00:01:08 00:20:32 00:01:35 00:15:06 00:50:47
2 Marian Danila Master Ski&Bike 00:13:16 00:00:58 00:23:01 00:01:44 00:15:23 00:54:22
3 Bogdan Damian CSM Cluj 00:12:39 00:01:15 00:20:00 00:01:20 00:19:25 00:54:39
4 Ciprian Balanescu Ride Competition 00:13:04 00:01:01 00:22:05 00:01:19 00:21:27 00:58:56
5 Gustav Robert Mircea Master Ski&Bike 00:15:50 00:01:08 00:23:07 00:01:35 00:23:41 01:05:21
6 Marcel Balan CSM Cluj 00:13:20 00:01:00 00:24:29 00:01:25 00:25:23 01:05:37
7 Alexandru Koncz Harghita Triatlon M.Ciuc 00:15:20 00:00:58 00:27:48 00:01:44 00:20:24 01:06:14
8 Szabolcs Kovacs Master Ski&Bike 00:13:43 00:01:01 00:28:15 00:01:19 00:33:07 01:17:25

Elite Feminin

LOC Nume CLUB RUN T1 BIKE T2 SKI TOTAL
1 Monika Koncz Harghita Triatlon M.Ciuc 00:16:10 00:01:15 00:28:10 00:01:20 00:18:38 01:05:33
2 Irimia Raluca CSM Cluj 00:16:01 00:01:08 00:41:34 00:01:35 00:30:00 01:30:18

Copii

Loc Nume Club Timp
1 Bondei Radu CSA Steaua 00:45:57
2 Kiss Robert Ride Competition Timisoara 00:43:04

Cadeti Fete

Loc Nume Club Timp
1 Radu Gloria Master Ski&Bike Tg.Mures 00:33:26

Juniori 17-19

Loc Nume Club Timp
1 Tamirjan Robert Harghita Triathlon M.Ciuc 00:56:34
2 Zoldi Botond Master Ski&Bike Tg.Mures 01:07:16
3 Ciobanu Andrei CSM Bucuresti 01:24:40

Age Group 30-39 M

Loc Nume Club Timp
1 Csergedi Istvan Mobility Plus Tg.Mures 00:52:11
2 Costea Adrian Muresrunners Tg.Mures 00:57:26
3 Sandu Marc Focus Cycling 01:17:06
4 Dobra Horatiu Tg.Mures 01:19:52

Age Group 40-49 M

Loc Nume Club Timp
1 Quarello Alberto Triathlon Torino 00:57:09
2 Hota Stelian Master Ski&Bike Tg.Mures 01:04:23
3 Angelescu Adrian Bucuresti 01:07:07
4 Vulliet Francois Ride Competition Timisoara 01:09:17
5 Gosa Vasile Ride Competition Timisoara 01:12:43
6 Laurentiu Radu Brasov 01:17:06
7 Herczeg Zoltan Berceni DNF

Age Group +50 M

Loc Nume Club Timp
1 Apostu Constantin Euxin Constanta 01:27:51

Stafeta Masculin

Loc Echipa Timp
1 CSM Cluj 2 00:41:50
2 GRAVITY Team 00:49:43
3 Jucam pentru Romania 00:54:21
4 CSM Cluj 1 00:56:46
5 ALEXION 01:07:27

Stafeta Feminin

Loc Echipa Timp
1 CSM Cluj 01:19:16

Copii

Loc Nume Club Timp
1 Kiss Robert Ride Competition Timisoara 00:32:03

Sub 40 ani M

Loc Nume Club Timp
1 Ciprian Balanescu Ride Competition Timisoara 00:32:06
2 Costea Adrian Mures Runners 00:32:09
3 Csergedi Istvan Mobilty Plus 00:32:18
4 Lucian Neaga Velox Enduro Racing Pitesti 00:36:13
5 Losonczi Cristian Mures Runners 00:36:23
6 Carstea Ionel-Cristian Slatina Cycling Team 00:39:18
7 Gabriel Harpau Focus Cycling 00:48:22
8 Dobra Horatiu Tg.Mures 00:48:39

Peste 40 ani M

Loc Nume Club Timp
1 Mircea Robert Gusztav Master Ski&Bike Tg.Mures 00:32:10
2 Ivo Grabmuller Cehia 00:32:45
3 Stelian Hota Master Ski&Bike Tg.Mures 00:35:09
4 Neacșu Ciprian Slatina Running Team 0:37:22
5 Gosa Vasile Ride Competition Timisoara 00:40:28
6 Vulliet Francois Ride Competition Timisoara 00:40:45
7 Popa Dan Bucuresti 00:41:12
8 Angelescu Adrian Bucuresti 00:41:34
9 Popescu Ciprian Dual racing team Yamaha 00:44:53

Elite Masculin

LOC Nume Tara RUN T1 BIKE T2 SKI TOTAL
1 Giuseppe Lamastra ITA 00:12:38 00:01:00 00:18:05 00:01:15 00:15:12 00:48:10
2 Daniel Antonioli ITA 00:12:28 00:00:58 00:18:50 00:01:20 00:15:00 00:48:36
3 Kristian Monsen NOR 00:12:25 00:01:15 00:18:47 00:01:20 00:15:29 00:49:16
4 Tomas Jurkovic SVK 00:12:38 00:01:01 00:18:30 00:01:19 00:16:15 00:49:43
5 Viorel Palici ROU 00:12:26 00:01:08 00:20:32 00:01:35 00:15:06 00:50:47
6 Pavel Jindra CZE 00:13:39 00:01:00 00:19:25 00:01:25 00:17:00 00:52:29
7 Marian Danila ROU 00:13:16 00:00:58 00:23:01 00:01:44 00:15:23 00:54:22
8 Bogdan Damian ROU 00:12:39 00:01:15 00:20:00 00:01:20 00:19:25 00:54:39
9 Ciprian Balanescu ROU 00:13:04 00:01:01 00:22:05 00:01:19 00:21:27 00:58:56
10 Gustav Robert Mircea ROU 00:15:50 00:01:08 00:23:07 00:01:35 00:23:41 01:05:21
11 Marcel Balan ROU 00:13:20 00:01:00 00:24:29 00:01:25 00:25:23 01:05:37
12 Alexandru Koncz ROU 00:15:20 00:00:58 00:27:48 00:01:44 00:20:24 01:06:14
13 Hristo Yovev BUL 00:14:25 00:01:15 00:30:25 00:01:20 00:18:51 01:06:16
14 Szabolcs Kovacs ROU 00:13:43 00:01:01 00:28:15 00:01:19 00:33:07 01:17:25

Elite Feminin

LOC Nume Tara RUN T1 BIKE T2 SKI TOTAL
1 Kristina Lapinova SVK 00:14:42 00:01:00 00:24:58 00:01:25 00:20:49 01:02:54
2 Sarka Grabmullerova CZE 00:15:34 00:00:58 00:26:26 00:01:44 00:19:13 01:03:55
3 Monika Koncz ROU 00:16:10 00:01:15 00:28:10 00:01:20 00:18:38 01:05:33
4 Lydia Drahovska SVK 00:15:51 00:01:01 00:27:28 00:01:19 00:23:00 01:08:39
5 Irimia Raluca ROU 00:16:01 00:01:08 00:41:34 00:01:35 00:30:00 01:30:18