Rezultate nationale elite

REZULTATE 2013

Campionatul National de Duatlon Tg. Mures

Elite - feminin
Loc Nr. concurs Concurent Timp final Nr. ture Club
1 16 Jakab Benke Hajnalka 2:16:07 35 Master Ski&Bike Tg.Mures
2 17 Stefania Ion 2:28:35 35 CS Olimpia Bucuresti
3 15 Irimia Raluca 2:33:08 35 CSM Cluj
Elite - masculin
Loc Nr. concurs Concurent Timp final Nr. ture Club
1 1 Ciprian Balanescu 1:58:32 35 Ride Competition Timisoara
2 2 Albert Gaspar 2:03:16 35 Master Ski&Bike Tg.Mures
3 4 Bogdanescu Laurentiu 2:04:02 35 Ride Competition Timisoara
Copii sub 13 ani – feminin
Loc Nr. concurs Concurent Timp final Nr. ture Club
1 27 Ivanina Milanova 0:23:11 5 Daljan Ruse Bulgaria
2 25 Badoiu Ilinca 0:24:03 5
3 45 Molnar Ana 0:24:43 5 Master Ski&Bike Tg.Mures
Copii sub 13 ani – masculin
Loc Nr. concurs Concurent Timp final Nr. ture Club
1 35 Bora Mihnea 0:21:30 5 CSM Cluj
2 40 Sido Natan 0:22:47 5 Master Ski&Bike Tg.Mures
3 39 Kiss Péter 0:23:43 5 Master Ski&Bike Tg.Mures
Cadeti 13-15 ani - feminin
Loc Nr. concurs Concurent Timp final Nr. ture Club
1 51 Cornea Mihaela 0:34:49 8 CS Olimpia Bucuresti
2 53 Serbanescu Gabriela 0:35:27 8 CSM Braila
3 50 Budisan Dayana 0:37:55 8 CSM Cluj
Cadeti 13-15 ani - masculin
Loc Nr. concurs Concurent Timp final Nr. ture Club
1 62 Marton Pal Gasparik 0:28:44 8 Master Ski&Bike Tg.Mures
2 60 Lokodi Mátyás 0:28:52 8 Master Ski&Bike Tg.Mures
3 59 Kiss Levente 0:29:15 8 Master Ski&Bike Tg.Mures
Juniori 16-19 ani - feminin
Loc Nr. concurs Concurent Timp final Nr. ture Club
1 75 Cazan Ana Maria 1:21:36 17 CS Olimpia Bucuresti
2 76 Ungvari Kinga 1:25:40 17 Master Ski&Bike Tg.Mures
Juniori 16-19 ani - masculin
Loc Nr. concurs Concurent Timp final Nr. ture Club
1 84 Dumitru Alexandru 1:02:20 17 CSM Braila
2 86 Madaras Daniel 1:04:30 18 TriAluta Sf.Gheorghe
3 77 Badoiu Bogdan 1:05:35 17
Stafeta Mixta
Loc Nr. concurs Concurent Timp final Nr. ture Club
1 199 Marton Monika/Marton Csaba 1:11:30 17 MCA Targu Mures
2 198 Klosz Viktor/Nagy Jutka 1:13:26 17 Master Ski&Bike Tg.Mures
3 190 Corbet /Dociu Alina 1:17:41 17
Stafeta Masculin
Loc Nr. concurs Concurent Timp final Nr. ture Club
1 197 Ferencz Botond/Birton Csaba 1:05:54 17 Master Ski&Bike Tg.Mures
2 192 Szocs Zoltan/Kiss Botond 1:06:12 17
3 188 Langviser Adam/Veileli Arnold 1:08:00 17

REZULTATE 2012

Campionatul National de Duatlon Tg. Mures

Elite Masculin
Locul 1 – Ciprian Balanescu
Locul 3 – Baractaru Mihai
DNF – Deak Zsombor
DNF – Robert Gomoescu

Elite Feminin
Locul 1 – Jakab Benke Hajnalka
Locul 2 – Stefania Ion

Juniori Baieti
Locul 1 – Szabo Norbert
Locul 2 – Dumitru Alexandru

Cadeti Baieti
Locul 1 – Mihaila Serban

Cadeti Fete
Locul 1 – Serbanescu Gabriela
Locul 2 – Ungvari Kinga

Concursul Fara Asfalt – etapa I Bioeel Grand Prix

Elite Masculin
Locul 1 – Ciprian Balanescu
Locul 2 – Deak Zsombor
Locul 3 – Albert Gaspar

Elite Feminin
Locul 1 – Stefania Ion
Locul 2 – Albert Zsuzsa

Juniori Baieti
Locul 1 – Serban Alexandru
Locul 2 – Badoiu Bogdan
Locul 3 – Gasparik Marton

Bioeel Triathlon Challenge – etapa II Bioeel Grand Prix

Elite Masculin
Locul 1 – Ciprian Balanescu
Locul 2 – Deak Zsombor
Locul 3 – Albert Gaspar
Locul 4 – Robert Gomoescu

Elite Feminin
Locul 1 – Stefania Ion
Locul 2 – Jakab Benke Hajnalka
Locul 2 – Albert Zsuzsa

Juniori Baieti
Locul 1 – Szabo Norbert
Locul 2 – Serban Alexandru
Locul 3 – Madaras Daniel
Locul 4 – Gasparik marton

Juniori Fete
Locul 1 – Spiru Teodora
Locul 2 – Ungvari Kinga
Locul 3 – Marc Maria
Locul 4 – Palatka Kamilla

Campionatul National Offroad – Sf.Ana – etapa III Bioeel Grand Prix

Elite Masculin
Locul 1 – Ciprian Balanescu
Locul 3 – Albert Gaspar

Elite Feminin
Locul 1 – Albert Zsuzsa
Locul 2 – Fodor Emese
Locul 3 – Jakab Benke Hajnalka

Juniori Baieti
Locul 1 – Szabo Norbert
Locul 2 – Madaras Daniel
Locul 3 – Badoiu Bogdan
Locul 4 – Dimbean Paul

Cadeti Baieti
Locul 1 – Gasparik Marton
Locul 2 – Daroczi Balazs
Locul 3 – Krivosik Adorian
Locul 4 – Kiss Levente

Cadeti Fete
Locul 1 – Ungvari Kinga si Palatka Kamilla
Locul 3 – Nyula Orsolya

Haromszek Triatlon – etapa IV Bioeel Grand Prix

Elite Masculin
Locul 1 – Ciprian Balanescu
Locul 2 – Deak Zsombor
Locul 3 – Kovacs Arpad Geza

Elite Feminin
Locul 1 – Jakab Benke Hajnalka
Locul 2 – Fodor Emese

Juniori Baieti
Locul 1 – Dimbean Paul
Locul 2 – Badoiu Bogdan
Locul 3 – Gasparik Marton
Locul 4 – Krivosik Adorian

Juniori Fete
Locul 1 – Ungvari Kinga

Cupa Romaniei –Trialuta – etapa V Bioeel Grand Prix

Elite Masculin
Locul 1 – Boriceanu Sorin

Elite Femei
Locul 1 – Stefania Ion
Locul 3 – Jakab Benke Hajnalka
Locul 3 – Albert Zsuzsa

Juniori Baieti
Locul 1 – Daniel Attila
Locul 2 – Szabo Norbert
Locul 3 – Serban Alexandru
Locul 4 – Madaras Daniel

Juniori Fete
Locul 1 – Ungvari Kinga

Cadeti Baieti
Locul 1 – Ciulei Daniel

Cadeti Fete
Locul 1 – Balan Andrea
Locul 2 – Zarnoianu Ioana
Locul 3 – Serbanescu Gabriela

Triatlon Medias – etapa VI Bioeel Grand Prix

Elite Masculin
Locul 1 – Deak Zsombor
Locul 2 – Boriceanu Sorin
Locul 3 – Baractariu Mihai

Elite Feminin
Locul 1 – Jakab Benke Hajnalka

Trichallenge Mamaia – etapa VII Bioeel Grand Prix

Elite Masculin
Locul 1 – Deak Zsombor
Locul 2 – Robert Gomoescu
Locul 3 – Ciprian Balanescu
Locul 4 – Pulugor Jozsef

Elite Feminin
Locul 1 – Jakab Benke Hajnalka
Locul 2 – Stefania Ion
Locul 3 – David Silvia

Juniori Baieti
Locul 1 – Daniel Attila
Locul 2 – Lutic Cristian
Locul 3 – Serban Alexandru

Cadeti Baieti
Locul 1 – Mihaila Serban
Locul 2 – Kiss Levente
Locul 4 – Krivosik Adorian

Cadeti Fete
Locul 1 – Balan Andrea
Locul 2 – Zarnoianu Ioana
Locul 3 – Serbanescu Gabriela