CN Aquathlon Arhiva 2014

CN Aquathlon 2014 – Arhiva

Concurenti inscrisi

Concurenti Campionatul National de Aquathlon 2014 – INDIVIDUAL

Nume / PrenumeLocalitateClubCategoria
Avram Ana MariaTulceaCS Aqua Vita Delta TulceaCopii 9-12 ani - feminin
Baciu LauraBucureștiAmatori 30-34 ani - feminin
Badoiu IlincaBucureștiCadeti 13-15 ani - feminin
Balica MircesBucureștiCadeti 13-15 ani - masculin
Bartalis RolandTîrgu MureşH2O Tg.MuresJuniori 16-19 ani - masculin
Boca GabrielCluj NapocaAqua 01Copii 9-12 ani - masculin
Bondei RaduBucureștiCopii 9-12 ani - masculin
Buga FlorentinaBucureștiAmatori 20-24 ani - feminin
Calugaru Andreea CrinaBucureștiAmatori 25-29 ani - feminin
Chis AndreiCluj NapocaAqua 01Cadeti 13-15 ani - masculin
Chis ArianaCluj NapocaAqua 01Copii 9-12 ani - feminin
Ciprian BalanescuTimișoaraRide CompetitionElite - masculin
Ciulei LiviuTîrgu MureşAmatori 50-54 ani - masculin
Cristea EduardBucureștiBucharest Sport ClubCopii 9-12 ani - masculin
Daniel AttilaSfântu GheorgheTri-AlutaJuniori 16-19 ani - masculin
Degan GeorgeBucurești Amatori 35-39 ani - masculin
Dimbean OvidiuTîrgu MureşAmatori 45-49 ani - masculin
Dimbean PaulTîrgu MureşAmatori 20-24 ani - masculin
Florian TanaseBucurești Amatori 40-44 ani - masculin
Fulop KatalinTîrgu MureşMaster Ski&BikeJuniori 16-19 ani - feminin
Gabos AndreaTîrgu MureşJumboJet Triathlon ClubElite - feminin
Ganea AnastasiaTulceaCS Aqua Vita Delta TulceaCopii 9-12 ani - feminin
Ghica AlexandruCâmpinaKineto Tri-SportElite - masculin
Gilea AndreiBucurestiCopii 9-12 ani - masculin
Groza RenataCluj NapocaAqua 01Copii 9-12 ani - feminin
Hegedus KrisztinaTîrgu MureşMaster Ski & BikeAmatori 40-44 ani - feminin
Hota Stelian Tîrgu MureşAmatori 35-39 ani - masculin
Hristina KarakolevaRusse, BulgariaCadeti 13-15 ani - feminin
Hubbesz MátyásSfantu GheorgheTriastes Copii 9-12 ani - masculin
Hubbesz MátyásSfantu GheorgheTriastes Copii 9-12 ani - masculin
Iancu MihaiBucureștiBlack&White Famity TeamAmatori 45-49 ani - masculin
Iancu OvidiuCâmpinaKineto Tri-SportAmatori 35-39 ani - masculin
Ianovici-Cristache FlorinBrașovTriatlon XtremeAmatori 45-49 ani - feminin
Ilea MaximilianTîrgu MureşMaster Ski & BikeJuniori 16-19 ani - masculin
Ilie StefanBucureștiBucharest Sport ClubCopii 9-12 ani - masculin
Iordache Andreea DianaGlinaAqua TeamCopii 9-12 ani - feminin
Iulian MantaBucurești Licentiat FRTRI age-groupAmatori 35-39 ani - masculin
Ivanus VitalinaCluj NapocaAqua 01Copii 9-12 ani - feminin
Jucan DianaCluj NapocaCSW Cluj NapocaCadeti 13-15 ani - feminin
Kiss Levente Tîrgu MureşMaster Ski & BikeCadeti 13-15 ani - masculin
Kollar AlinCluj Napoca Aqua01Amatori 30-34 ani - masculin
Kovacs Arpad GezaTîrgu MureşMaster Ski & BikeAmatori 30-34 ani - masculin
Lacatus MateiBraşovCopii 9-12 ani - masculin
Lokodi MatyasTîrgu MureşMaster Ski & BikeJuniori 16-19 ani - masculin
Madalina FrentBucureștiCadeti 13-15 ani - masculin
Magyaros RekaTîrgu MureşAmatori 25-29 ani - feminin
Maier AdalbertTîrgu MureşAmatori 35-39 ani - masculin
Maier AndrasTîrgu MureşAmatori 35-39 ani - masculin
Manarazan IrinaTîrgu MureşAmatori 30-34 ani - feminin
Mester TudorCluj NapocaAqua 01Copii 9-12 ani - masculin
Miron AndreeaCluj NapocaAqua 01Copii 9-12 ani - feminin
Miron Remus MarianBrașovTribeach BrasovAmatori 30-34 ani - masculin
Morar AdrianCluj NapocaAqua 01Cadeti 13-15 ani - masculin
Murar George IulianBucurești -Amatori 30-34 ani - masculin
Neag SorinTîrgu MureşJumboJet Triathlon ClubElite - masculin
Neagu RebeccaBucureștiBucharest Sport ClubCopii 9-12 ani - feminin
Nicu LupCluj NapocaAmatori 45-49 ani - masculin
Olcsvari NoraCluj NapocaAqua01Cadeti 13-15 ani - feminin
Platon LucaCluj NapocaAqua 01Cadeti 13-15 ani - masculin
Platon MateiCluj NapocaAqua 01Copii 9-12 ani - masculin
Puia VladimirBucureștiAutoRecuperateLeasingAmatori 30-34 ani - masculin
Radu ClaudiuCluj NapocaCSM ClujElite - masculin
Raducanu Vlad StefanBucureștiAmatori 25-29 ani - masculin
Rápolti EszterSfântu GheorgheTri-AlutaCopii 9-12 ani - feminin
Rogoz ErikCluj NapocaAqua 01Cadeti 13-15 ani - masculin
Rugina AlinaBucureștiBucharest Sport ClubCopii 9-12 ani - feminin
Rus AlexandruTîrgu MureşAmatori 45-49 ani - masculin
Rus Marius ValentinBrașovTriatlonXtremAmatori 45-49 ani - masculin
Rusu Horea DariusCluj NapocaAqua 01Copii 9-12 ani - masculin
Salajean Alexandru Cluj NapocaAqua 01Cadeti 13-15 ani - masculin
Sas AlexandruCluj NapocaAqua 01Copii 9-12 ani - masculin
Serban PaulCluj NapocaAqua 01Copii 9-12 ani - masculin
Sergiu Dragos ȘerbanBucurești Freediving RomaniaAmatori 40-44 ani - masculin
Sido KatalinTîrgu MureşAmatori 40-44 ani - feminin
Sido NatanTîrgu MureşMaster Ski & Bike Cadeti 13-15 ani - masculin
Simon GergoTîrgu MureşMaster Ski&BIkeJuniori 16-19 ani - masculin
Simon KingaTîrgu MureşMaster Ski & BikeCadeti 13-15 ani - feminin
Soare CristianBucureștiBucharest Sport Club Cadeti 13-15 ani - masculin
Soare DariusBucureștiCopii 9-12 ani - masculin
Stanescu AlinaBucureștiKineto Tri-SportAmatori 20-24 ani - feminin
Stoica PhilipTîrgu MureşAmatori 35-39 ani - masculin
Szekely LorandCluj NapocaAqua 01Juniori 16-19 ani - masculin
Szikszai J. BrunoTîrgu MureşExtreme Sport Club TusnadElite - masculin
Terebesi NandorCluj NapocaAqua 01Copii 9-12 ani - masculin
Tirlan AlexCluj NapocaAqua 01Copii 9-12 ani - masculin
Tirlan DariusCluj NapocaAqua 01Copii 9-12 ani - masculin
Tirtan GabrielaCluj NapocaAqua01Cadeti 13-15 ani - feminin
Toma AlexandruBucureştiBucharest Sport ClubAmatori 20-24 ani - masculin
Tor BelaTîrgu MureşAmatori 40-44 ani - masculin
Torok SzobolcsCluj NapocaAqua 01Cadeti 13-15 ani - masculin
Țurlică RamonaTulceaCS Aqua Vita Delta TulceaCopii 9-12 ani - feminin
Tutugan StefanBucureștiCadeti 13-15 ani - masculin
Ujvary AdriennCluj NapocaAqua 01Copii 9-12 ani - feminin
Ujvary DoraCluj NapocaAqua 01Copii 9-12 ani - feminin
Ujvary RhonaCluj NapocaAqua01Copii 9-12 ani - feminin
Vadadi TeklaTîrgu MureşMaster Ski & BikeCadeti 13-15 ani - feminin
Vajas ZsofiaCluj NapocaAqua01Copii 9-12 ani - feminin
Velizar VelizarovRusse, BulgariaCadeti 13-15 ani - masculin
Zeic ViorelCluj NapocaAqua 01Copii 9-12 ani - masculin
Zoldi Tamas BotondTîrgu MureşMaster Ski & BikeCadeti 13-15 ani - masculin


Concurenti Campionatul National de Aquathlon 2014 – STAFETA

EchipaNume Concurent 1Nume Concurent 2Categorie
Aqua Vita Delta TulceaAvram Ana MariaŢurlică Ramona MariaFeminin
BlondiesJakab-Benke HajnalkaMátyás AndreaFeminin
Just For FunZoldi ZoltanSzabo ZoltanMasculin
LimitlessMegyesfalvi BotondMarc EugenMasculin


Rezultate Campionatul National de Aquathlon La Fantana 2014

Concurent Nr. Conc. Run 1 Run 2 + Swim Run 3 Run 4 Total
Elite – feminin
Gabos Andrea 13 0:06:19 0:24:33 0:07:17 0:07:18 0:45:27
Elite – masculin
Ciprian Balanescu 1 0:04:24 0:21:20 0:04:54 0:04:46 0:35:24
Ghica Alexandru 2 0:05:22 0:24:44 0:05:46 0:05:14 0:41:06
Radu Claudiu 3 0:05:23 0:23:59 0:06:07 0:05:41 0:41:10
Neag Sorin 12 0:05:19 0:28:35 0:06:04 0:05:45 0:45:43
Szikszai J. Bruno 4 0:05:54 0:26:59 0:06:54 0:06:10 0:45:57

Concurent Nr. Conc. Run 1 Run 2 + Swim Run 3 Run 4 Total
Juniori 16-19 – feminin
Fulop Katalin 5 0:08:21 0:42:21 0:09:29 0:10:32 1:10:43
Juniori 16-19 – masculin
Simon Gergo 11 0:04:27 0:21:19 0:05:16 0:05:20 0:36:22
Ilea Maximilian 8 0:05:32 0:22:47 0:06:20 0:05:58 0:40:37
Szekely Lorand 10 0:06:01 0:23:17 0:06:59 0:06:53 0:43:10

Concurent Nr. Conc. Swim Run 1 Run 2 Total
Cadeti 13-15 – feminin
Hristina Karakoleva 67 0:08:45 0:06:05 0:06:15 0:21:05
Jucan Diana 68 0:08:52 0:06:56 0:06:52 0:22:40
Simon Kinga 70 0:09:23 0:06:59 0:06:57 0:23:19
Tirtan Gabriela 71 0:09:08 0:07:52 0:08:07 0:25:07
Vadadi Tekla 85 0:13:35 0:08:27 0:08:27 0:30:29
Groza Renata 25 0:12:11 0:14:04 0:14:41 0:41:36
Cadeti 13-15 – masculin
Chis Andrei 73 0:08:28 0:05:23 0:05:15 0:19:06
Balica Mircea 72 0:07:46 0:05:55 0:06:04 0:19:45
Morar Adrian 75 0:07:53 0:06:05 0:06:00 0:19:58
Velizar Velizarov 81 0:08:52 0:05:52 0:05:45 0:20:29
Kiss Levente 84 0:11:11 0:05:43 0:05:34 0:21:28
Salajean Alexandru 78 0:07:29 0:07:16 0:07:24 0:22:09
Torok Szobolcs 79 0:08:35 0:07:11 0:06:52 0:22:38
Rogoz Erik 77 0:08:28 0:07:35 0:07:08 0:23:11
Platon Luca 76 0:08:35 0:08:04 0:08:18 0:24:57
Sido Natan 83 0:12:50 0:08:41 0:06:25 0:27:56
Tutugan Stefan 80 0:12:37 0:10:41 0:09:32 0:32:50
Stradulea Darius 57 0:12:37 0:14:46 0:13:47 0:41:10

Concurent Nr. Conc. Swim Run Total
Copii 9 ani fete
Ganea Anastasia 24 0:09:40 0:09:40 0:17:04
Chis Ariana 23 0:05:27 0:07:02 0:12:29
Ujvary Adrienn 33 0:06:55 0:08:09 0:15:04
Neagu Rebecca 29 0:07:20 0:09:43 0:17:03
Copii 9 ani baieti
Tirlan Darius 49 0:05:34 0:06:42 0:12:16
Zeic Viorel 52 0:06:00 0:06:16 0:12:16
Rusu Horea Darius 43 0:06:25 0:06:40 0:13:05
Serban Paul 45 0:06:06 0:07:16 0:13:22
Mester Tudor 41 0:06:11 0:10:08 0:16:19
Platon Matei 42 0:07:14 0:09:12 0:16:26
Cristea Eduard 38 0:08:26 0:11:34 0:22:00
Copii 10 ani baieti
Soare Darius 46 0:05:35 0:07:24 0:12:59
Bondei Radu 37 0:06:12 0:07:22 0:13:34
Tirlan Alex 48 0:06:26 0:07:35 0:14:01
Hubesz Matyas 50 0:09:50 0:07:38 0:17:28
Copii 11 ani fete
Avram Ana Maria 21 0:06:01 0:07:09 0:13:10
Miron Andreea 28 0:06:24 0:07:59 0:14:23
Copii 11 ani baieti
Ilie Stefan 40 0:07:28 0:09:38 0:17:06
Copii 12 ani fete
Ujvary Rhona 35 0:04:50 0:07:24 0:12:14
Olcsvari Nora 69 0:04:52 0:08:00 0:12:52
Rugina Alina 31 0:05:54 0:08:36 0:14:30
Ţurlică Ramona 32 0:06:45 0:07:47 0:14:32
Radu Gloria 56 0:07:45 0:07:14 0:14:59
Copii 12 ani baieti
Lacatus Matei 53 0:05:22 0:07:19 0:12:41
Kiss Zoltan 55 0:09:06 0:07:04 0:16:10
Boca Gabriel 22 0:07:15 0:09:00 0:20:17

Concurent Nr. Conc. Run 1 Run 2 + Swim Run 3 Run 4 Total
Amatori 20-24 – feminin
Buga Florentina 96 0:05:12 0:25:38 0:06:21 0:05:48 0:42:59
Stanescu Alina 97 0:07:02 0:27:03 0:07:50 0:07:52 0:49:47
Amatori 20-24 – masculin
Toma Alexandru 98 0:05:37 0:23:07 0:07:43 0:06:40 0:43:07
Amatori 25-29 – masculin
Raducanu Vlad Stefan 101 0:06:58 0:39:13 0:08:29 0:08:01 1:02:41
Amatori 30-34 – feminin
Baciu Laura 102 0:07:02 0:42:29 0:07:47 0:07:39 1:04:57
Manarazan Irina 103 0:07:23 0:48:34 0:09:46 0:08:32 1:14:40
Amatori 30-34 – masculin
Puia Vladimir 131 0:05:25 0:23:45 0:06:25 0:06:19 0:41:54
Kollar Alin 104 0:05:42 0:27:33 0:06:23 0:06:16 0:45:54
Kovacs Arpad Geza 132 0:05:45 0:29:00 0:06:49 0:06:42 0:48:16
Amatori 35-39 – masculin
Iulian Manta 109 0:05:40 0:24:46 0:06:47 0:06:17 0:43:30
Szasz Attila 133 0:05:07 0:30:45 0:05:45 0:05:59 0:47:36
Hota Stelian 108 0:06:04 0:30:20 0:07:07 0:07:02 0:50:33
Stoica Philip 112 0:06:10 0:41:22 0:08:06 0:08:33 1:04:11
Amatori 40-44 – feminin
Hegedus Krisztina 113 0:07:13 0:33:24 0:08:12 0:07:45 0:56:34
Sido Katalin 129 0:06:35 0:36:51 0:07:16 0:07:00 0:57:32
Amatori 40-44 – masculin
Tor Bela 140 0:05:37 0:38:50 0:07:15 0:06:56 0:58:38
Amatori 45-49 – masculin
Rus Marius Valentin 119 0:05:22 0:25:50 0:06:10 0:05:39 0:43:01
Nicu Lup 118 0:06:06 0:27:13 0:06:44 0:06:21 0:46:24
Rus Alexandru 128 0:06:01 0:30:38 0:06:32 0:06:24 0:49:35
Ianovici-Cristache Florin 116 0:06:15 0:32:06 0:06:51 0:07:04 0:52:16
Amatori 50-54 – masculin
Ciulei Liviu 126 0:06:02 0:35:37 0:06:52 0:06:51 0:55:22
Amatori 55-59 masculin
Molnar Peter 135 0:07:01 0:35:32 0:09:03 0:09:44 1:01:21

Concurent Nr. Conc. Run 1 Run 2 + Swim Run 3 Run 4 Total
Stafeta feminin
Blondies 125 0:05:17 0:21:28 0:05:43 0:05:56 0:38:24
Aqua Vita Delta 121 0:09:45 0:35:56 0:11:17 0:10:55 1:07:53
Stafeta masculin
Limitless 122 0:05:24 0:26:16 0:06:17 0:06:39 0:44:36
Just for Fun 130 0:05:38 0:28:38 0:06:05 0:06:15 0:46:36
Stafeta mixta
Bulgaria 134 0:05:27 0:24:00 0:06:00 0:06:06 0:41:33