«

»

Cupa Federatiei si bareme de verificare 2019

Pe data de 24 martie, la Complexul Olimpic Sydney 2000, a fost organizata Cupa Federatiei la Aquathlon, care a contat si ca bareme de verificare pentru Loturile Nationale de Triatlon. In numar record, peste 120 de sportivi s-au prezentat la startul competitiei.

Cupa Federatiei si bareme de verificare 2019

In cazul juniorilor si U23, numai Cristian Tranulea a reusit sa treaca baremele de verificare. Sportivii: Antoanela Manac, Ion Alexandru, Erick Rogoz, Rebeca Pojar si Catalin Romas nu au fost prezenti la bareme, ei fiind implicati in alte programe de pregatire. Rezultate promitatoare au avut si Vlad Remzing de la Timisoara si Albert Stratulat de la Danube Galati, dar si Mihai Chindris, cu cel mai bun timp de alergare la 5 km – 16:35.

Am avut placerea sa avem si un numar record de sportivi la categoria cadeti 14 -16 ani, atat la fete cat si la baieti; in 2018 am avut 27 de sportivi la aceasta categorie, anul acesta 40 de cadeti s-au prezentat la baremele de verificare. Nu numai numarul de sportivi a crescut, dar si valoarea lor sportiva, atat timpii la alergare cat si la inot au fost mai buni decat in anii precedenti.

Cupa Federatiei si bareme de verificare 2019

La fete, 4 sportive au reusit sa treaca baremele impuse de Federatie: Chis Ariana (Poli Cluj), Iordache Andreea-Diana (Master Swim&Tri), Perjoiu Alice (Seven) si Szabo Sara (Poli Cluj). Rezultate meritorii au avut si Scurtu Alexia (Poli Cluj) si Cralea Denisa de la AVD Tulcea.

Cupa Federatiei si bareme de verificare 2019

Si la cadeti, baietii am avut o concurenta acerba pentru podium, cei mai buni fiind Dominic Meghea (Seven), Sviderski Catalin (Poli Cluj) si Catana Vlad (Atena Constanta) – toti trei trecand baremul de calificare, atat la inot cat si la alergare. Sportivii Panait Rares, Soare Darius – ambii de la Seven Club Bucuresti, respectiv Hodina Razvan (Aqua Sport Galati), au reusit sa treaca baremul cumulat, dar nu si la ambele probe, rezultatele lor fiind la fel, foarte bune.

La competitia copiilor, castigatori au fost:

11 ani fete: Jeles Alexa – Master Swim & Tri Bucuresti
11 ani baieti: Abiculesei Mihnea – Aqua01 Cluj
12 ani fete: Rusu Eremia Bianca – CSA Steaua
12 ani baieti: Badea Rares – Atena Constanta
13 ani fete: Badea Ioana – Atena Constanta
13 ani baieti: Teodor Cosmin – Atena Constanta

Felicitari paraatletului Arian Notretu pentru rezultatul obtinut, dar si sportivilor amatori care au venit sa concureze alaturi de sportivii nostri mai tineri din competitie.

Rezultate

Copii 11 ani – fete

Nr. Nume prenume Club DOB Sex SWIM RUN TIMP
1 Jeles Alexa Maria MSWT 2008 F 3:14 05:52 9:06
2 Papp Krista H2OM 2008 F 3:34 05:40 9:14
3 Macavei Raluca AVDT 2008 F 3:23 06:16 9:39
4 Dulgheroiu Diana TRID 2008 F 4:00 06:23 10:23
5 Lefter Delia TRID 2008 F 3:54 06:43 10:37

Copii 11 ani – baieti

Nr. Nume prenume Club DOB Sex SWIM RUN TIMP
1 Abiculesei Mihnea AGCL 2008 M 3:07 04:45 7:52
2 Serbu Matei TRID 2008 M 4:05 05:37 9:42
3 Popa Bogdan DANU 2008 M 4:28 05:32 10:00
Pap Gergo MSWT 2008 M 4:00 06:00 10:00

Copii 12 ani – fete

Nr. Nume prenume Club DOB Sex SWIM RUN TIMP
1 Rusu Eremia Bianca STEA 2007 F 2:57 04:21 7:18
2 Frunza Ingrid-Ioana 2007 F 2:33 04:57 7:30
3 Singuran Amalia TRID 2007 F 2:48 04:48 7:36
4 Munteanu Maria ATEN 2007 F 2:42 05:11 7:53
5 Mihai Teodora Maria AQGL 2007 F 2:41 05:22 8:03
6 Macovei Mara BSCB 2007 F 3:16 05:12 8:28
7 Danilov Anastasia Raisa DANU 2007 F 3:13 05:18 8:31
8 Iatan Ilinca Maria MSWT 2007 F 3:04 05:36 8:40
9 Sima Sara TRID 2007 F 4:30 05:45 10:15

Copii 12 ani – baieti

Nr. Nume prenume Club DOB Sex SWIM RUN TIMP
1 Badea Rares ATEN 2007 M 2:27 04:29 6:56
2 Ragea David DANU 2007 M 2:45 04:40 7:25
3 Despina Stefan AVDT 2007 M 2:40 04:56 7:36
4 Ciortan Cosmin AVDT 2007 M 3:45 04:23 8:08
5 Bajko Peter H20M 2007 M 3:26 04:55 8:21
6 Udeanu Younes MSWT 2007 M 3:34 05:02 8:36
7 Pazu Andrei TRID 2007 M 3:18 05:50 9:08
8 Lupascu Robert ATEN 2007 M 4:38 04:58 9:36
9 Pocora Vlad AVDT 2007 M 3:06 06:34 9:40
10 Popa Dragos MSWT 2007 M 4:04 05:45 9:49
11 Osmen Ayar TRID 2007 M 3:57 06:15 10:12
12 Pascanu Iulian Andrei 2007 M 4:04 06:38 10:42

Copii 13 ani – fete

Nr. Nume prenume Club DOB Sex SWIM RUN TIMP
1 Badea Ioana Alexandra ATEN 2006 F 2:26 04:39 7:05
2 Neagu Rebecca BSCB 2006 F 2:26 04:52 7:18
3 Stroe Ana BSCB 2006 F 2:57 04:29 7:26
4 Ghetau Maria DANU 2006 F 2:47 04:50 7:37
5 Radu Ariana Maria AQGL 2006 F 2:43 05:04 7:47
6 Ionescu Adriana H2OM 2006 F 2:45 05:05 7:50
7 Ioan Ilona ATEN 2006 F 2:46 05:25 8:11
8 Mitan Maia TRID 2006 F 3:12 05:10 8:22
9 David Sonia Maria H2OM 2006 F 3:05 05:28 8:33
10 Burlui Alexia DANU 2006 F 2:58 05:37 8:35
11 Ion Larisa TRID 2006 F 3:56 05:20 9:16
12 Damian Ana H2OM 2006 F 4:17 06:10 10:27

Copii 13 ani – baieti

Nr. Nume prenume Club DOB Sex SWIM RUN TIMP
1 Teodor Cosmin ATEN 2006 M 2:41 04:14 6:55
2 Martoiu Andrei BSCB 2006 M 2:42 04:17 6:59
3 Tamas Eduard H2OM 2006 M 2:54 04:37 7:31
4 Buhoci Octavian BSCB 2006 M 2:54 05:13 8:07
5 Bocai Vlad TRID 2006 M 3:23 04:52 8:15
6 Dobre Kalman Toma MSWT 2006 M 3:38 04:48 8:26
7 Dinu Andrei Daniel MSWT 2006 M 3:16 05:16 8:32
8 Ban Radu H20M 2006 M 3:39 05:02 8:41
9 Deac Rares H2OM 2006 M 2:38 06:03 8:41
10 Blejan David Marian ATEN 2006 M 4:13 04:46 8:59
11 Egri Matei H2OM 2006 M 4:03 05:05 9:08
12 Pop Radu AQCL 2006 M 3:22 06:00 9:22
13 Chesler Robert TRID 2006 M 3:20 06:34 9:54

Cadeti – fete

Nr. Nume prenume Club DOB Sex SWIM RUN TIMP
1 Chis Ariana POLI 2005 F 5:11 09:43 14:54
2 Iordache Andreea Diana MSWT 2003 F 5:28 09:33 15:01
3 Perjoiu Alice-Gabriela SEVE 2003 F 5:57 09:21 15:18
4 Szabo Sara POLI 2004 F 5:35 10:10 15:45
5 Scurtu Alexia POLI 2003 F 6:00 10:49 16:49
6 Cralea Denisa AVDT 2005 F 6:33 10:20 16:53
7 Constantin Teodora DANU 2003 F 6:16 11:47 18:03
8 Besenyei Ana BSCB 2004 F 6:02 12:40 18:42
9 Ioncio Carina Ayana H2OM 2005 F 7:35 11:37 19:12
10 Coteanu Maria TRID 2003 F 7:12 12:04 19:16
11 Grigoriu Daria BSCB 2005 F 6:55 12:22 19:17
12 Craciun Andra Flavia H2OM 2005 F 7:55 11:26 19:21
13 Dobre Ana Maria MSWT 2004 F 8:25 11:30 19:55
14 Tincu Livia AVDT 2005 F 6:40 13:54 20:34
15 Sterescu Cristina Mihaela MSWT 2004 F 7:39 13:03 20:42

Cadeti – baieti

Nr. Nume prenume Club DOB Sex SWIM RUN TIMP
1 Meghea Dominic Andrei SEVE 2003 M 5:07 08:42 13:49
2 Sviders Catalin AQCL 2005 M 5:26 08:51 14:17
3 Catana Vlad ATEN 2004 M 5:19 09:02 14:21
4 Panait Rares-Alexandru SEVE 2004 M 5:41 08:42 14:23
5 Soare Darius Ionut SEVE 2004 M 5:33 08:55 14:28
6 Hodina Razvan AQGL 2004 M 4:55 09:47 14:42
7 Vladar Ede AQCL 2005 M 5:41 09:18 14:59
8 Fizesan Alexandru AQCL 2005 M 5:13 09:47 15:00
9 Nanulescu Alexandru BSCB 2004 M 5:11 09:55 15:06
10 Rusu Horea AQCL 2005 M 5:48 09:50 15:38
11 Simion Stefan TRID 2005 M 5:47 09:56 15:43
12 Safca Mihai AVDT 2005 M 6:36 09:10 15:46
13 Terebesi Nandor AQCL 2005 M 6:01 09:54 15:55
14 Potecasu Luca TRID 2005 M 6:48 09:25 16:13
15 Grigoriu Lucas BSCB 2005 M 6:05 10:28 16:33
16 Rusu Codrin H2OM 2004 M 6:10 10:26 16:36
17 Pazu Mihnea TRID 2004 M 5:38 11:07 16:45
18 Petrascu Matei BSCB 2005 M 6:05 10:46 16:51
19 Baicu Patrick BSCB 2005 M 5:24 11:34 16:58
20 Baluta Mihnea BSCB 2005 M 6:11 10:59 17:10
21 Pop Ovidiu Marius AQCL 2004 M 6:26 11:01 17:27
22 Gelea Andrei OLIM 2004 M 6:57 11:30 18:27
23 Bondei Radu Gabriel MSWT 2004 M 6:04 12:46 18:50
24 Singuran Darius TRID 2004 M 6:20 12:51 19:11
25 Pap Tamas MSWT 2005 M 6:53 12:27 19:20

Para

Nr. Nume prenume Club DOB Sex SWIM RUN TIMP
1 Notretu Arian Cristian MSWT 2005 M 5:54 12:27 18:21

Juniori – baieti

Nr. Nume prenume Club DOB Sex SWIM RUN TIMP
1 Tranulea Cristian Virgil BISQ 2000 M 8:52 17:01 25.53
2 Remzing Vlad AQTM 2001 M 8:57 18:15 27.12
3 Stratulat Albert DANU 2002 M 10:18 18:01 28.19
4 Mehedintiu George AVDT 2002 M 13:18 19:13 32.31
5 Popa Robert TRID 2002 M 13:39 19:56 33.35
6 Safca Dumitrel AVDT 2001 M 13:25 20:40 34.05
7 Boca Gabriel POLI 2002 M 10:18 DNF DNF

U23 – baieti

Nr. Nume prenume Club DOB Sex SWIM RUN TIMP
1 Chindris Mihai POLI 1997 M 10:23 16:35 26.58
2 Chis Andrei POLI 1999 M 10:20 16:59 27.19
3 Kovacs Szabolcs POLI 1997 M 12:36 17:58 30.34

Age Group

Nr. Nume prenume Club DOB Sex SWIM RUN TIMP
1 Iolanda Dobre 1983 F 17:54 23:56 41:50
Nr. Nume prenume Club DOB Sex SWIM RUN TIMP
1 Otelea Radu STEA 1986 M 11:57 19.13 31:10
2 Iosif Daniel 1986 M 18:48 25.51 44:39
Nr. Nume prenume Club DOB Sex SWIM RUN TIMP
1 Hodina Mihaela AQGL 1973 F 13:15 29:01 42:16
Nr. Nume prenume Club DOB Sex SWIM RUN TIMP
1 Chesler Alexandru TRID 1979 M 13:05 19:28 32:33
Nr. Nume prenume Club DOB Sex SWIM RUN TIMP
1 Szikszai Bruno MOBI 1967 M 12:20 21:35 33:53
2 Popescu Corneliu MSWT 1960 M 20:08 26:06 46:14
Nr. Nume prenume Club DOB Sex SWIM RUN TIMP
1 Aleonte Ionel TRID 1951 M 22:54 32:54 55:48
2 Agapie Ionel 1955 M 34:58 29:11 1:04:09