«

»

Cupa Romaniei RTS 2019 – Epilog

Anul acesta, chiar daca la circuitele de Cross si Half numarul competitiilor a crescut, in circuitul Cupa Romaniei RTS am avut numai 3 competitii, atat la sprint, cat si la olimpic. Au fost multi concurenti, dar putin “integralisti”, 11 sportivi fiind prezenti la toate cele trei etape de RTS Olimpic si 14 la toate etapele de RTS Sprint.

Castigatorii au fost Maria Mirela Popescu (RTS Olimpic) si Alexandra Cristina Mihai (RTS Sprint), respectiv Beres Hunor (RTS Olimpic) si Cristian Iulian Doicescu (RTS Sprint).

Topul clasamentelor la open se prezinta astfel (conform regulamentului circuitului art. 2.4 aliniat 2 “Cele mai mari X-1 punctaje obtinute de la evenimentele Romanian Triathlon Series – X este numarul total de evenimente ce vor fi organizate in circuitul RTS)”:


RTS Olimpic Feminin Open

Loc Concurent RTS 1
Endurace Belis
RTS 2
Delta Triatlon Tulcea
RTS 3
Trichallenge Mamaia
TOTAL
2 din 3
TOTAL
1 Maria Mirela Popescu 1000 1000 2000 2000
3 Carmen Bobu 732 459 1191 1191
4 Valeria Nistor 496 677 424 1173 1597

RTS Olimpic Masculin Open

Loc Concurent RTS 1
Endurace Belis
RTS 2
Delta Triatlon Tulcea
RTS 3
Trichallenge Mamaia
TOTAL
2 din 3
TOTAL
1 Hunor Beres 1000 677 1677 1677
2 Radu OteleaA 791 496 579 1370 1866
3 Ildis Teofic 626 626 1252 1252
4 Remus SHERBOURNE 424 791 1215 1215
5 Macovei Constantin 732 459 1191 1191

 


RTS Sprint Feminin Open

Loc Concurent RTS 1
Triathlon Buftea
RTS 2
Delta Triatlon Tulcea
RTS 3
Trichallenge Mamaia
TOTAL
2 din 3
TOTAL
1 Alexandra Cristina Mihai 336 925 677 1605 3543
2 Miriam Gembey 424 925 1349 2698
3 Lilica Corlan 210 732 392 1124 2458
4 Claire Obrien 210 424 634 1268
5 Andreia Wessel 227 336 563 1126

RTS Sprint Masculin Open

Loc Concurent RTS 1
Triathlon Buftea
RTS 2
Delta Triatlon Tulcea
RTS 3
Trichallenge Mamaia
TOTAL
2 din 3
TOTAL
1 Cristian Iulian Doicescu 1000 856 1856 1856
2 Dan Sfetcu 363 925 791 1716 2079
3 Dumitrel-Cosmin Safca 311 791 536 1327 1638
4 Ciprian Gorgovan 424 677 1101 1101
5 Dragoș Anghel 392 677 1069 1069

Castigatori Categorii RTS Olimpic

AG Feminin 40-44 : Carmen Bobu
AG Feminin 50-54 : Maria Mirela Popscu
AG Masculin 25-29 : Daniel-Teodor Marinescu
AG Masculin 30-34 : Radu Otelea
AG Masculin 35-39 : Hunor Beres
AG Masculin 40-44 : Alexandru Cujbescu & Constantin Macovei
AG Masculin 45-49 : Liviu Voicu
AG Masculin 50-54 : Dan Dudas
AG Masculin 60-64 : Constantin Apostu
AG Masculin 65-69 : Aleonte Ionel

Castigatori Categorii RTS Sprint

AG Feminin 30-34 : Alexandra Cristiana Mihai
AG Feminin 35-39 : Lilica Corlan
AG Feminin 40-44 : Claire Obrien
AG Feminin 45-49 : Andreia Wessel
AG Masculin 16-19 : Dumitrel Cosmin Safca
AG Masculin 25-29 : Stefan Alexandru Miron
AG Masculin 30-34 : Liviu Manole
AG Masculin 35-39 : Cristian Doicescu
AG Masculin 40-44 : Dan Sfetcu
AG Masculin 45-49 : Dragos Anghel
AG Masculin 50-54 : Sorin Protopopescu & Adrian Angelescu
AG Masculin 55-59 : Marius Nicolescu
AG Masculin 60-64 : Virgil Ciurdar